Fotbalisté Sparty v dohrávce 12. kola fotbalové ligy porazili 4:1 Mladou Boleslav a po dvou porážkách za sebou bodovali. Dvěma góly se na výhře domácích podílel Benjamin Tetteh, po jedné brance přidali Matěj Pulkrab a Guélor Kanga. Za hosty v závěru zmírnil debakl Lukáš Hůlka. Letenští jsou díky vítězství třetí v tabulce se ztrátou dvou bodů na druhou Plzeň a čtyř na vedoucí Slavii.

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:1 (3:0)

Branky: 20. a 37. Tetteh, 19. Pulkrab, 64. z pen. Kanga - 84. Hůlka. Rozhodčí: Orel - Blažej, Vlček. ŽK: Čivič, Kanga - Komličenko. Diváci: 9147.

Sparta - Mladá Boleslav 4:1 (12. kolo FORTUNA:LIGY, 22.10.2018)

Fotbalisté Slavie vyhráli ve 12. ligovém kole po dlouhé přesilovce v Liberci 1:0. Hned ve třetí minutě se z přímého kopu trefil Miroslav Stoch, od 12. minuty hráli hosté v početní výhodě po vyloučení Jana Mikuly, ale další gól už nedali. Pražané částečně napravili minulou venkovní porážku v Ostravě a osamostatnili se v čele tabulky o dva body před Plzní. Liberec po předchozích dvou výhrách nebodoval a je sedmý.

FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 3. Stoch. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Černý. ŽK: Mikula, Kačaraba - Souček, Traoré, Kúdela, Bořil, Ngadeu, Kolář, Frydrych, Zmrhal. ČK: 12. Mikula. Diváci: 8875.

Fotbalisté Dukly ve 12. kole první ligy doma porazili nováčka Opavu 1:0 a posunuli se na předposlední místo tabulky o bod před Slovácko. Zápas rozhodl až v 89. minutě slovenský stoper Ján Ďurica. Trenérovi Pražanů Romanu Skuhravému se tak vydařil souboj s bývalým týmem, který vedl ještě na začátku sezony.

FK Dukla Praha - SFC Opava 1:0 (0:0)

Branka: 89. Ďurica. Rozhodčí: Královec - Hájek, Caletka. ŽK: Djuranovič - Schaffartzik. Diváci: 3144.

Fotbalisté Zlína ve 12. kole první ligy v Olomouci neudrželi vedení, remizovali 1:1 a prodloužili sérii bez vítězství na čtyři utkání. Sigma v nejvyšší soutěži neprohrála se "Ševci" posedmé za sebou a od března 2008.

Moravské derby krátce po pauze gólově otevřel Francouz Jean-David Beauguel precizním přímým kopem, čtvrt hodiny před koncem vyrovnal střídající Jiří Texl.

Dukla - Opava 1:0 (12. kolo FORTUNA:LIGY, 21.10.2018)

SK Sigma Olomouc - FC Fastav Zlín 1:1 (0:0)

Branky: 76. Texl - 50. Beauguel. Rozhodčí: Rejžek - Nádvorník, Flimmel. ŽK: Sladký, Buchta - Jiráček, Dostál, Gajič, Bartošák. Diváci: 3429.

Fotbalistům Slovácka premiéra pod vedením nového trenéra Petra Vlachovského nevyšla. Ve 12. ligovém kole prohráli na domácím trávníku s Teplicemi 0:2, přitom hosté hráli od 49. minutě bez vyloučeného obránce Pavla Čmovše.

O góly se postarali David Vaněček s Janem Krobem a severočeský celek po sérii tří proher a poprvé pod vedením nového kouče Stanislava Hejkala bodoval. Slovácko naopak prohrálo posedmé za sebou a je stále předposlední.

1. FC Slovácko - FK Teplice 0:2 (0:2)

Branky: 1. Vaněček, 31. Krob. Rozhodčí: Machálek - Mokrusch, Kotalík. ŽK: Petr, Havlík - Čmovš, Vaněček, Hora, Hyčka. ČK: 49. Čmovš. Diváci: 3192.

Fotbalisté Ostravy remizovali ve 12. kole první ligy s Karvinou 1:1. Hosté ve slezském derby vedli premiérovým prvoligovým gólem Dávida Guby, ale v poslední půlhodině se po vyloučení Bojana Letiče dostali pod velký tlak soupeře, který v 73. minutě Jiřím Fleišmanem z přímého kopu vyrovnal.

FC Baník Ostrava - MFK Karviná 1:1 (0:1)

Branky: 73. Fleišman - 37. Guba. Rozhodčí: Franěk - Kotík, Vlasjuk. ŽK: Fleišman, Fillo - Ba Loua, Lingr, Letič, Panák, Berkovec. ČK: 59. Letič. Diváci: 11.002.

Fotbalisté Jablonce vyhráli ve 12. ligovém kole v Příbrami vysoko 6:0. V závěru první půle se trefili Jakub Považanec s Janem Chramostou, po pauze si mezi 51. a 68. minutou připsal svůj premiérový hattrick v nejvyšší soutěži Michal Trávník a pak se povedenou ranou z přímého kopu blýskl opět Považanec.

1. FK Příbram - FK Jablonec 0:6 (0:2)

Branky: 51., 65. z pen. a 68. Trávník, 36. a 73. Považanec, 45.+1 Chramosta. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Ratajová. ŽK: Trávník, Lischka (oba Jablonec).

Obhájce titulu Plzeň ztratila body potřetí v sezoně, navíc se Viktoria nenaladila ideálně na úterní duel Ligy mistrů na půdě Realu Madrid. Bohemians bodovali potřetí za sebou a jsou osmí.

Za domácí se prosadili Hilál z penalty a Záviška, hostům pomohl vlastní gól Schumachera a vyrovnání zařídil Procházka.

Bohemians Praha 1905 - FC Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)

Branky: 24. Hilál z pen., 64. Záviška - 34. vlastní Schumacher, 66. Procházka. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Koval. ŽK: Bartek - Zeman, Petržela. Diváci: 5000.

Bohemians - Plzeń 2:2 (12. kolo FORTUNA:LIGY, 19.10.2018)