Plzeňský obhájce trofeje se v utkání 23. ligového kola dlouho trápil, Tomáš Hořava dokonce v 53. minutě neproměnil penaltu a o výhře favorita rozhodl až devět minut před koncem Lukáš Hejda. Nováček z Hradce prohrál s Plzní v lize podesáté za sebou, po dvou utkáních nebodoval a zůstal čtrnáctý.

Fotbalisté Slavie vydřeli výhru 2:1 na hřišti Karviné a udrželi se tak v jednobodovém kontaktu s Plzní. Dvěma góly se o to zasloužil Muris Mešanovič, který se tak s deseti góly dotáhl na třetí místo tabulky střelců. Rozhodující gól dal deset minut před koncem patičkou. Za Karvinou, která prohrála potřetí za sebou, se prosadil z penalty Tomáš Wágner. Slavia prodloužila sérii bez porážky na 21 soutěžních utkání. Oba celky čeká ve středu další souboj v českém poháru.

Třetí Sparta doma porazila Brno 3:2 a po třech zápasech opět naplno bodovala. Ve druhém nedělním utkání pátý Zlín prohrál v Jablonci 0:2 a prodloužil čekání na vítězství na devět kol.

Spartu na Letné poslal do vedení už v šesté minutě Michal Kadlec, ale Brno pak favorita přehrávalo a Jan Polák vyrovnal. Krátce před pauzou vrátil Pražanům náskok David Lafata. Domácí kapitán v 54. minutě z penalty zvýšil na 3:1 svým třináctým ligovým zásahem v sezoně, kterým dotáhl vedoucího střelce soutěže Milana Škodu ze Slavie. Zbrojovka ale brzy snížila po vlastní brance Maria Holka a sahala po vyrovnání. Šance však nevyužila.

Sparta poprvé zvítězila pod novým trenérem Petrem Radou a v tabulce dál ztrácí na druhou Slavii devět bodů a na první Plzeň deset. Třinácté Brno naopak v lize utnulo sedmizápasovou sérii bez porážky, po čtyřech remízách 0:0 se alespoň dočkalo vstřelených branek.

Utkání na jablonecké Střelnici gólově otevřel v šesté minutě Ondřej Mihálik, ve třetí minutě nastavení přidal pojistku střídající Bosňan Mirzad Mehanovič. Obě mužstva ve druhém poločase trefila tyčku. V tabulce pátí "Ševci" nenavázali na středeční vítězné čtvrtfinále domácího poháru v Liberci a ztrácejí tři body na čtvrtou Mladou Boleslav. Jablonec vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů a zůstal sedmý.

Trenérská premiéra vyšla i Martinu Haškovi, který v sobotu dovedl Bohemians 1905 k domácímu triumfu 1:0 nad předposlední Jihlavou. Poslední Příbram si ze hřiště Slovácka odvezla porážku 0:1, Teplice na svém stadionu porazily Liberec 3:1 a Mladá Boleslav v Praze přehrála Duklu 2:1.