Fotbalisté Jihlavy porazili v 24. ligovém kole Spartu 1:0 brankou lotyšského útočníka Davise Ikauniekse ze 47. minuty a letenského soupeře porazili v nejvyšší soutěži vůbec poprvé. Vysočině vyšla premiéra pod novým trenérem Josefem Jinochem. V tabulce se domácí udrželi na předposledním místě před Příbramí a ztrácejí už jen bod na čtrnáctý Hradec Králové, který bude hrát v pondělí na Slavii. V souboji o páté místo vyhrály Teplice 2:0 ve Zlíně.

Sparta Vysočině nabídla vítězný gól prakticky sama, když obránce Holka obral o míč Hronek a přihrál Ikaunieksovi před prázdnou branku. Letenští v lize venku nezvítězili v osmém z posledních devíti zápasů a jejich manko na vedoucí Plzeň může po první porážce ve čtvrtém utkání pod trenérem Petrem Radou narůst už na třináct bodů. Na Slavii mohou ztrácet dvanáct bodů.

Příbram porazila Karvinou 4:2 a poprvé od úvodního kola aspoň na pár hodin opustila poslední místo v tabulce, kam opět klesla po výhře Jihlavy. Celek od Litavky bodoval popáté z posledních šesti domácích utkání a přiblížil se na tři body čtrnáctému Hradci Králové.

Karviná v Příbrami vedla gólem Filipa Panáka, ovšem do poločasu srovnal Martin Jiránek svým premiérovým gólem v české lize a po změně stran skóre otočili Jan Suchan, Jan Rezek a Zdeněk Linhart. Za hosty už jen v závěru snižoval Mihajlo Jovanovič.

Teplice vyhrály ve Zlíně 2:0 a v tabulce se posunuly na pátou příčku o dva body před dnešního soupeře. V 50. minutě otevřel skóre Martin Fillo a čtvrthodinu před koncem pojistil vítězství Severočechů Michal Jeřábek. "Ševci" prodloužili své čekání na vítězství už na deset kol, ve kterých vstřelili pouze dva góly. Naopak Teplice z posledních čtyř zápasů získaly deset bodů.

Čtvrtá Mladá Boleslav remizovala s Bohemians 1905 1:1. Domácí poslal do vedení v 21. minutě Lukáš Železník, ale v 54. minutě srovnal Daniel Krch. V předposlední minutě neproměnil penaltu hostující Josef Jindřišek. "Klokani" i tak bodovali také ve druhém utkání pod vedením nového kouče Martina Haška a získali cennou remízu v boji o záchranu. Naopak Boleslav doma podruhé jen remizovala a má už pouze dvoubodový náskok před pátými Teplicemi.

Brno porazilo Jablonec 2:0. Domácí poslal v 17. minutě do vedení ukrajinský útočník Borys Taščij a pojistku přidal čtvrthodinu před koncem Jakub Řezníček. Zbrojovka se dočkala teprve čtvrté výhry v ligové sezoně, první po pěti kolech a vzdálila se dnu tabulky. Sedmý Jablonec naopak po čtyřech zápasech poprvé nebodoval.

Liberec porazil Duklu 3:1 a udělal důležitý krok k záchraně. Slovan poskočil na jedenácté místo tabulky, kde má šestibodový náskok na předposlední Jihlavu. Pražané prohráli podruhé za sebou a jsou desátí. Zápas v úvodním poločase gólově otevřel domácí Jan Mikula. Po změně stran vyrovnal Nigerijec Peter Olayinka, ale Milan Kerbr v závěru rozhodl o vítězství Severočechů, které ještě pojistil třetím gólem Martin Kouřil.

Fotbalisté Plzně ve 24. kole ePojisteni.cz ligy vyhráli doma 2:0 nad Slováckem a na prvním místě tabulky mají stále jednobodový náskok na druhou Slavii. Plzeň poslal do vedení hlavičkou v pádu Michael Krmenčík, pro kterého to byl sedmý zásah v sezoně, ve druhé půli zvyšoval z penalty Marek Bakoš. Slovácko tak přišlo o sérii devíti zápasů bez porážky.

Slavia porazila v pondělní dohrávce Hradec Králové 4:0. Pražané rozhodli už v první půli, kdy se trefili Michal Frydrych, z penalty Milan Škoda a Ruslan Mingazov, po pauze přidal čtvrtý gól Josef Hušbauer. Slavia dosáhla na nejvyšší domácí výhru v ligové sezoně. Nováček z Hradce po Plzni podlehl i dalšímu aspirantovi na titul a zůstal čtrnáctý s jednobodovým náskokem na sestupové příčky.
Slávistické fanoušky potěšil i předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, když před utkáním oznámil, že se čínský vlastník Slavie společnost CEFC stane do příštího domácího utkání také majitelem stadionu v Edenu.

Statistiky zápasů

FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha 1:0 (0:0)

Gól: 47. Ikaunieks.
Rozhodčí: Marek - Mokrusch, Antoníček.
ŽK: Karavejev, Vácha, Šural.
Diváci: 4101.
Jihlava: Hanuš - Vaculík, Krejčí, Rosa (11. Zoubele), Urdinov - Fulnek, Štěpánek, Hronek, Batioja (90. Popovič) - Dvořák, Ikaunieks (79. Rabušic). Trenér: Jinoch.
Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Mareček, M. Kadlec - Vácha, Sáček - Šural, Lafata, Konaté (75. Holzer) - Pulkrab (46. Zahustel). Trenér: Rada.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Góly: 21. Železník - 54. Krch.
Rozhodčí: Proske - Kotík, Kříž.
ŽK: Vukadinovič, Matějovský, Stronati, Mebrahtu, Jánoš - Krch, Bartek, Jindřišek.
Diváci: 3873.
M. Boleslav: Vejmola - Jánoš, Čmovš, Stronati, Fleišman - Ljovin, Matějovský (77. Takács) - Přikryl, Magera, Vukadinovič (62. Mebrahtu) - Železník (58. Nečas). Trenér: Svědík.
Bohemians: Berkovec - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Bartek, Jindřišek, Mašek (74. Kuchta), Martin Hašek ml., Luts (85. Hubínek) - Kabajev (81. Markovič). Trenér: Martin Hašek st.

1. FK Příbram - MFK Karviná 4:2 (1:1)

Góly: 33. Jiránek, 54. Suchan, 69. Rezek, 74. Linhart - 15. Panák, 89. Jovanovič.
Rozhodčí: Machálek - Hrabovský, Peřina.
ŽK: Kvída, Suchan - Šisler.
Diváci: 1928.
Příbram: Hruška - Kvída, Jiránek, Chaluš, Divíšek - Tregler (85. P. Pilík) - Linhart, T. Pilík, Suchan (80. Januška), Rezek - Kacafírek (46. Bazal). Trenér: K. Tobiáš.
Karviná: Laštůvka - Moravec, Hošek, Jovanovič, Eismann - Budínský, Šisler, Panák, Janečka (64. Jurčo), Kalabiška (46. Puchel) - Wágner (78. T. Weber). Trenér: J. Weber.

FC Fastav Zlín - FK Teplice 0:2 (0:0)

Góly: 50. Fillo, 75. Jeřábek.
Rozhodčí: Ardeleánu - Dobrovolný, Myška.