27. 8. 2017

5. kolo: Slavia si zastřílela, Plzeň je stoprocentní

Tragický vstup pražské Sparty do nové sezony nebere konce. V 5. kole HET ligy prohráli Pražané na hřišti posledního Brna 0:2, byť posledních dvacet minut hráli domácí o deseti.

Zbrojovka vedla od 22. minuty po gólu Jana Poláka, druhou branku přidal v 58. minutě Lukáš Vraštil, který byl poté v 69. minutě po druhé žluté vyloučen. Spartě však ke zvratu přesilovka nepomohla a připsala si první ligovou prohru. Brno díky výhře opustilo posední místo v tabulce.

Fotbalisté Slovanu Liberec vyhráli v pátém ligovém kole díky brance Vladimíra Coufala 1:0 v Karviné a minimálně na pár hodin se posunuli na druhé místo tabulky. Domácí naopak prodloužili své trápení a už čtyři utkání nevyhráli.

Sigma Olomouc uhrála bezbrankovou remízu na hřišti Slovácka. Nováček nejvyšší soutěže tak bodoval ve čtvrtém utkání v sezoně a s deseti body se v tabulce dotáhl na druhý Liberec.

V nedělních zápasech 5. kola Plzeň doma porazila nováčka Ostravu 3:0, vyhrála i v pátém kole prvoligové sezony a vede tabulku o čtyři body před mistrovskou Slavií. Ta doma protrhla střelecké trápení a přehrála Mladou Boleslav 4:0.

Plzeň duel s Baníkem rozhodla ve druhé půli, když skóre otevřel tvrdou střelou zpoza vápna střídající David Limberský. Pojistku přidal reprezentační útočník Michael Krmenčík, který pak ještě připravil třetí gól pro dalšího střídajícího hráče Daniela Koláře.

Plzeň tak vyhrála v lize posedmé za sebou, z toho pošesté bez inkasovaného gólu. Baník v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nezvítězil a patří mu dvanáctá příčka.

Fotbalisté Slavie rozdrtili Mladou Boleslav 4:0 a utnuli sérii bez vstřelené branky, která trvala 356 minut. O výhře Pražanů rozhodl v první půli dvěma premiérovými góly v české nejvyšší soutěži Nizozemec Mick van Buren, v závěru si hosté dali po malé domů Tomáše Přikryla a chybě debutujícího ázerbájdžánského gólmana Kamrana Agajeva kuriózní vlastní branku a skóre uzavřel Ukrajinec Eduard Sobol.

Slavia se posunula na druhé místo tabulky a protáhla ligovou neporazitelnost pod koučem Jaroslavem Šilhavým na 31 utkání. K rekordu Sparty jí chybějí už jen dva duely. Boleslav naopak počtvrté z pěti kol prohrála a s jediným bodem se krčí u dna tabulky.

Teplice doma porazily Jihlavu 3:1 a prodloužily sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy. Vysočina naopak prohrála už počtvrté a stále čeká na první vítězství. O výhře domácích rozhodli dvěma góly navrátilec Jan Rezek s Martinem Fillem, za hosty na 1:2 snížil Jiří Klíma.

Fotbalisté Jablonce slaví premiérové vítězství v sezoně, když doma porazili Zlín 2:0 brankami Stanislava Tecla a Ondřeje Mihálika. Zlín, který dohrával poslední čtvrthodinu bez vyloučeného Pabla Podia, tak prohrál i třetí venkovní utkání v tomto ročníku bez vstřeleného gólu.

V prvním utkání 5. kola HET ligy skončila neporazitelnost Bohemians 1905. Klokani prohráli v Praze na Julisce s Duklou 0:2. O góly se postarali Robert Koval a střídající Zinedin Mustedanagič. Bohemians nevyužili velký tlak za stavu 1:0 a potřetí za sebou vyšli gólově naprázdno. Navíc přišli o svou neporazitelnost v sezoně.