Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve šlágru 6. ligového kola v Liberci jasně 3:0 a dál vedou bez ztráty bodu tabulku. Před druhou Slavií, která dnes na hřišti nováčka Olomouce jen remizovala 1:1, mají Západočeši náskok šesti bodů.

Viktoria rozhodla o výhře už v úvodních dvaceti minutách, kdy se trefili Michael Krmenčík a Milan Petržela. V 78. minutě uzavřel skóre Jan Kopic. "Je teprve začátek soutěže, s tím jsme spokojeni, ale vůbec nic to neznamená. Bude se rozhodovat až do 30. kola a čekají nás ještě hodně těžké zápasy. O nějakých ambicích se můžeme bavit po podzimu," řekl trenér Pavel Vrba.

Slavia se proti Olomouci, které kvůli nemoci chyběl na lavičce hlavní trenér Václav Jílek, ujala vedení už v deváté minutě zásluhou Milana Škoda. Domácí ale do přestávky vyrovnali, když neprůstřelnost Pražanů ukončil po 581 minutách Václav Jemelka.

Slavia i po další ztrátě venku natáhla sérii neporazitelnosti na 32 utkání a už jediný duel jí chybí k vyrovnání rekordu Sparty, proti které nastoupí v příštím kole. Olomouci patří nadále třetí místo, čtvrtý je Liberec.

Sparťanští fanoušci oslavovali Tomáše Rosického, který se po 17 letech objevil v základní sestavě Sparty a v 17. minutě otevřel skóre zápasu s Karvinou. Druhý gól favorita dal ve druhém poločase Hovorka a Pražané tak oslavili pod italským koučem Stramaccionim třetí výhru v ligové sezoně.

První vítězství vybojovala Mladá Boleslav, když s několika posilami v sestavě porazila Brno 3:0.

Senzační obrat předvedla Jihlava v domácím duelu s pražskou Duklou. Ještě dvě minuty před koncem prohrávala Vysočina 1:2, ale góly Dvořák a Ikauniekse otočila na konečných 3:2.