Fotbalisté Slavie nečekaně vyhráli pražské derby na Spartě 2:0. Skóre šlágru 8. ligového kola otevřel v 62. minutě Bosňan Muris Mešanovič, který napravil neproměněnou penaltu z třetí minuty nastavení první půle, a v 79. minutě přidal pojistku Jaromír Zmrhal.
Slavia vyhrála ligové derby na Letné poprvé od října 2008 a pod novým koučem Jaroslavem Šilhavým získala ze tří utkání sedm bodů, což ji vyneslo na páté místo tabulky tři body za čtvrtou Spartu. Ta naopak z posledních tří kol získala jen dva body, po reprezentační přestávce ještě nezvítězila a na vedoucí Zlín ztrácí už pět bodů.

Fotbalisté Zlína v 8. kole ePojisteni.cz ligy vyhráli 2:0 nad Hradcem Králové a nadále drží neporazitelnost i první místo v tabulce, kde mají náskok jednoho bodu na Mladou Boleslav a Plzeň. Zatímco Mladá Boleslav už v pátek vyhrála 2:1 v Jablonci, Plzeň dnes vydřela vítězství 1:0 v Teplicích. Tři body získaly i Dukla a Bohemians Praha 1905. Slovácko jen remizovalo s Jihlavou.

Zlín rozhodl duel hraný v Mladé Boleslavi, kde má Hradec azyl kvůli rekonstrukci stadionu, ve 37. minutě, kdy Dame Diop na zadní tyči uklidil centr Kopečného. V poslední minutě zvýšil po brejku Vukadin Vukadinovič. Zlín tak v lize bodoval podeváté za sebou.

Fotbalisté Plzně slaví čtvrtou výhru za sebou. V Teplicích však byli často pod tlakem, znovu však ukázali svou produktivitu. V závěru poločasu se z jediné střely Viktorie na branku prosadil Marek Bakoš, který zakončil hezkou akci Milana Petržely. Zařídil tak první výhru Plzně v Teplicích od února 2012. Teplice naopak nevyhrály už potřetí za sebou a po nadějném začátku sezony se propadly do druhé poloviny tabulky.

Hráči Bohemians Praha 1905 porazili doma Příbram 1:0. O třetí domácí výhře Klokanů za sebou rozhodl šest minut před koncem Tomáš Berger. Středočeši naopak posedmé v dosavadním průběhu nejvyšší soutěže vyšli střelecky naprázdno a s třemi body jsou poslední, o bod za patnáctou Jihlavou.

Ta uhrála bod na Slovácku a podruhé pod vedením trenéra Michala Bílka tak remizovala. Jihlava vedla gólem Davise Ikauniekse z konce prvního poločasu, vyrovnávací gól vstřelil v 67. minutě Marek Havlík. Slovácko, které se se po třech prohrách dočkalo prvního bodu, dohrávalo druhý poločas bez trenéra Stanislava Levého, jenž po nevolnosti odjel na nemocniční vyšetření.

Fotbalisté Dukly přestříleli Brno 4:2. Pražané v 11. minutě vedli po trefách Jeana-Davida Beauguela a Lukáše Štetiny 2:0, Michal Škoda pak sice dvěma góly srovnal, ale Jan Juroška a svou druhou brankou Štetina rozhodli o výhře domácích. Dukla tak navázala na minulé vítězství 4:1 nad Bohemians, naopak Zbrojovka se trápí a z posledních tří kol má jediný bod.

Duel Karviné s Libercem byl kvůli epidemii v kabině Slovanu odložen.