Jablonec ve 24. ligovém kole doma remizoval s Olomoucí bez branek. Domácí byli v souboji dvou pohárových aspirantů lepší, ale hostům vychytal bod brankář Miloš Buchta. Sigma závěr dohrávala bez vyloučeného Jiřího Texla. Hanácký nováček se udržel v tabulce na třetím místě o bod před Severočechy. Jablonec po sérii šesti ligových výher z úvodu jara podruhé za sebou jen remizoval.

"Hrálo se slušné ligové utkání ve slušném nasazení. Z naší strany zlepšení oproti předchozímu utkání, ale musím uznat, že soupeř měl určitě blíž k vítězství. Vypracoval si víc gólových situací, byl nebezpečnější. Na druhou stranu si myslím, že jsme ho nepustili do nějakého souvislého tlaku, co měl v předchozích utkáních," hodnotil dnešní utkání trenér Olomouce Václav Jílek.

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Orel - Kotík, Dresler. ŽK: Považanec, V. Kubista - Jemelka. ČK: 87. Texl (Olomouc). Diváci: 3115.

Fotbalisté Ostravy zvítězili nad Bohemians 1905 2:0 a po dlouhé době se odlepili z posledního místa v tabulce. Baník svou převahu gólově vyjádřil až ve druhé půli trefami Jiřího Fleišmana a Lukáše Pazdery a sérii bez porážky prodloužil na čtyři zápasy. Bohemians 1905 po triumfu nad Plzní zůstali za očekáváním a po šňůře tří výher nad Ostravou nebodovali.

"Po výhře Bohemians v minulém zápase nad Plzní jsme z nich měli respekt, ale věděli jsme, jaký mají způsob hry. Vypracovali jsme si šance už v prvním poločase, ale Fryšták je chytil. Naše odhodlání se zúročilo ve druhé půli a dali jsme dvě nádherné branky našimi krajními beky. Ti jsou tam, kde mají být. Dostávají se k míčům, dohrávají souboje, oba góly byly nádherné. Neřeknu nic jiného, že jsme udělali zase jen další krůček, ale válka nekončí a potřebujeme další body," uvedl po dnešním zápase trenér Ostravy Bohumil Páník.

FC Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 2:0 (0:0)

Branky: 52. Fleišman, 59. Pazdera. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Pochylý. ŽK: Pazdera, De Azevedo. Diváci: 8664.

Slovácko zvítězilo v duelu sestupem ohrožených týmů nad Zbrojovkou Brno 1:0. Branku vstřelil v 58. minutě obránce Jan Juroška. Brňané už 490 minut nevstřelili v lize branku a po dnešní prohře klesli na poslední místo v tabulce, kde vystřídali Ostravu. Slovácko bodovalo ve čtyřech z posledních pěti domácích zápasů.

"Dosáhli jsme na extra důležité vítězství. Mám šťastné pocity. Do našeho gólu zápas probíhal tak, jak jsme očekávali. Drželi jsme míč a Brno čekalo na protiútoky nebo na standardní situaci, ze které by nás mohlo potrestat. V prvním poločase také měla Zbrojovka po standardní situaci šanci. Nebyli jsme tak konstruktivní, abychom si vytvořili větší šance. Jsem rád, že nám to tam po jedné příležitosti spadlo. Závěr utkání bych si představoval dohrát s větší kvalitou a sebevědomím. S tím nejsem spokojen. Tak se nemůžeme prezentovat. Musíme zlepšit kvalitu na míči tak, abychom byli v kombinaci a drželi míč. Vím, co klukům asi běželo hlavou. Ale zápas odbojovali a odpracovali jak se má," konstatoval po dnešní výhře trenér Slovácka Michal Kordula.

1. FC Slovácko - FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 58. Juroška. Rozhodčí: Ardeleanu - Blažej, Arnošt. ŽK: Juroška - Vraštil, Polák. Diváci: 5048.

Dukla - Liberec 2:0, 24. kolo HET ligy (14. 4. 2018)

Dukla  doma porazila Liberec 2:0 a polepšila si v boji o záchranu. Pražané na Julisce uspěli po předchozí sérii čtyř porážek a na desátém místě tabulky mají čtyřbodový náskok na sestupové pásmo. Slovan, který ve druhém poločase inkasoval od Ivana Schranze a Lukáše Holíka, zůstal pátý.

FK Dukla Praha - FC Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 54. Schranz, 82. Holík. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Pfeifer. ŽK: Schranz, Holík - Pulkrab, Ševčík. Diváci: 2796.