West Ham vyhrál v Larnace 2:0. Záložník Tomáš Souček odehrál za hosty závěrečnou půlhodinu, obránce Vladimír Coufal chyběl londýnskému týmu kvůli zranění paty. Oba góly na Kypru vstřelil Michail Antonio. Odvety jsou na programu za týden.

Barák ve Florencii v 58. minutě naskočil do hry z lavičky a za 11 minut otevřel skóre. Osmadvacetiletý záložník se po rohu a velkém závaru prosadil tečovanou střelou. Barák vstřelil sedmý soutěžní gól v sezoně, z toho čtvrtý v Konferenční lize.

Medveděv v 17. minutě po náběhu do šestnáctky tvrdou ranou srovnal po brzké Amdouniho brance. Šestadvacetiletý krajní obránce zaznamenal premiérovou soutěžní branku v ročníku. Ještě před pauzou sice vrátil Basileji náskok Zeqiri, ale v 77. minutě podruhé odpověděl Abubakari.

Druhý český hráč hostů záložník Jaromír Zmrhal nastoupil až v 87. minutě. Slovan ani potřetí v sezoně s Basilejí neprohrál, v podzimní skupině švýcarský tým venku porazil 2:0 a v Bratislavě s ním remizoval 3:3.

Evropská Liga: Hložek pomohl asistencí

Fotbalisté Leverkusenu i s pomocí asistence střídajícího Adama Hložka zdolali v úvodu osmifinále Evropské ligy Ferencváros Budapešť 2:0. Další český reprezentant v barvách Bayeru Patrik Schick zasáhl do hry až v závěru.

Leverkusen, který v předchozím kole vyřadil na penalty Monako, poslal proti Ferencvárosi do vedení v desáté minutě Demirbay. Suverénní lídr maďarské ligy mohl srovnat, jenže Zachariassen trefil břevno. V 86. minutě Hložek z přímého kopu napálil tyč, ale Tapsoba se už z dorážky nemýlil.