15. 6. 2019

Bitva o Česko-slovenský superpohár přesunuta do Trnavy

Historicky druhý zápas o Česko-slovenský superpohár nakonec neuvidí Dunajská Streda ale Trnava. Rozhodla o tom nečekaně pořadatelská strana, která utkání z původně avizované MOL Arény v Dunajské Stredě přesunula z bezpečnostních důvodů na stadion trnavského Spartaku. Tam se loni v říjnu v rámci Ligy národů představila i česká reprezentace a zvítězila nad Slovenskem 2:1.

„Na základe rozhodnutia krajského riaditeľstva PZ sme museli zmeniť dejisko finálového zápasu o česko-slovenský Superpohár. Keďže Spartak Trnava prejavil záujem, aby sa stretnutie konalo v jeho domovskom stánku, súhlasili sme. Slovenský futbalový zväz má štadión Antona Malatinského otestovaný a všetky strany zmenu dejiska prijali,“ uvedl generální sekretář SFZ Jozef Kliment.

FAČR v tomto duchu mrzí, že byla informována ze strany SK Slavia Praha, že zmíněnou změnu s ní nikdo nekonzultoval. Navíc stejně tak samotné asociaci nebyl přesun utkání před jeho ohlášením na webu trnavského klubu nijak ze strany SFZ oficiálně sdělen.

Poprvé se o Česko-slovenský superpohár hrálo před dvěma lety v Uherském Hradišti, kde Zlín zdolal po penaltovém rozstřelu Slovan Bratislava po remíze v normální hrací době 1:1.

Výkop utkání v sobotu 6. července byl stanoven na 18:00.