15. 8. 2017

Boj o Ligu mistrů: Slavia nezačala dobře

Český šampion nezvládl první zápas 4. předkola Ligy mistrů. Slavia prohrála na hřišti APOELu Nikosie 0:2 a za týden to bude mít v domácí odvetě velice složité.

Pražskému celku nevyšel úvod utkání. První dvě akce soupeře totiž skončily gólem v Laštůvkově síti. Vedení 2:0 v 10. minutě utkání dalo ráz prvnímu poločasu, v jehož průběhu si Slavia vytvořila jedinou větší šanci na vyrovnání, ale Frydrych trefil zblízka a z úhlu jen brankáře domácích. Po změně stran se Slavia víc tlačila do útoku, vytvořila si tlak i příležitosti, ovšem stejně jako v ligové soutěži nedokázala ani ty největší proměnit. A to především Hušbauer, který v samostatném úniku trefil jen brankáře, a Mešanovič, jenž z hranice pokutového území mířil do tyče.

APOEL Nikósie - SK Slavia Praha 2:0 (2:0)

Góly: 2. De Camargo, 10. Aloneftis.
Rozhodčí: Lahoz - Devís, Del Palomar - Gil Manzano, Del Cerro (všichni Španělsko).
ŽK: De Camargo, Carlao - Rotaň.
APOEL: Waterman - Milanov, Rueda, Carlao, Lago - Morais, Vinícius - Oar (52. Efrem), Ebecilio (83. Bertoglio), Aloneftis (68. Farías) - De Camargo. Trenér: Donis.
Slavia: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil - Souček - Van Buren (46. Zmrhal), Rotaň (72. Mešanovič), Hušbauer, Stoch (79. Sýkora) - Škoda. Trenér: Šilhavý.