9. 9. 2022

Brankář Kovář posílil pražskou Spartu

Fotbalisty Sparty posílil brankář české reprezentační jednadvacítky Matěj Kovář. Dvaadvacetiletý gólman zamířil do pražského týmu na hostování bez opce z Manchesteru United.

Letenský prvoligový klub o tom informoval na svých internetových stránkách, dohodu potvrdila i agentura Sport Invest, která hráče zastupuje.

Kovář, který je jedničkou v reprezentační jednadvacítce, by měl ve Spartě zvýšit konkurenci. Letenští mají mezi tyčemi poslední dobou rezervy. V nové sezoně je zatím jedničkou Slovák Dominik Holec, dvojkou Milan Heča a trojkou Vojtěch Vorel.

Kovář se do Česka vrací po čtyřech a půl letech. V lednu 2018 jako tehdy sedmnáctiletý zamířil ze Slovácka do Manchesteru, kde následně prošel mládežnickou akademií. Pravidelně trénoval s A-týmem "Rudých ďáblů", ale soutěžní start si za první mužstvo United dosud nepřipsal, byť se v několika zápasech dostal na lavičku.

V sezoně 2020/21 hostoval ve Swindonu, v jarní části minulého ročníku působil v jiném třetiligovém anglickém klubu Burtonu. Média v létě spekulovala, že zamíří na další hostování, tentokrát do Cheltenhamu, nakonec ale těsně pře uzávěrkou tuzemského přestupového období zakotvil na Letné.

"Matěj je jedním z nejnadanějších českých brankářů a dokazuje to mimochodem i skvělými výkony v pozici aktuální jedničky české jednadvacítky. Možnost angažmá ve Spartě je pro něj obrovskou výzvou. Láká ho práce pod současným kvalitním trenérským týmem a je herně i mentálně připraven na vysoce konkurenční prostředí," uvedl šéf fotbalové sekce Sport Investu Viktor Kolář pro ČTK.

Spartě se pod novým dánským trenérem Brianem Priskem nepovedl vstup do sezony. Pražané ve 2. předkole vypadli z Evropské konferenční ligy po vyřazení od Vikingu Stavanger, v domácí soutěži v úvodních sedmi kolech čtyřikrát ztratili body a patří jim až čtvrté místo v tabulce.