15. 4. 2019

Čechům se daří v Brémách. Poháry jsou naším cílem, říká Gebre Selassie

Jediným fotbalovým týmem z pěti největších evropských ligových soutěží, který v tomto kalendářním roce neprohrál ještě ani jeden soutěžní zápas, jsou Werder Brémy. Výrazně k tomu přispívají i čeští reprezentanti – brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie.

Brémy naposledy o víkendu porazily 2:1 Freiburg a vítězným gólem k tomu pomohl právě Gebre Selassie. Jeho tým neprohrál už čtrnáct soutěžních zápasů za sebou.

„Po zimní přestávce se nám podařilo stabilizovat výsledky, což nám v první části sezony dělalo problémy. Odehráli jsme sice dobré zápasy, ale body jsme občas v závěru ztratili. Na tom jsme zapracovali – na soustředění jsme strávili hodně času u videa. Ani potom na začátku letošního roku jsme sice neměli moc výher, ale alespoň jsme neprohrávali. A následně se ty remízy otočily v tříbodové zisky. Série bez porážky nám dodává sebevědomí do nejtěžší části sezony, která nás čeká,“ prohlásil Gebre Selassie.

Jeho tým je aktuálně na sedmém místě německé ligy. Na šestou příčku, která zaručuje postup do předkola Evropské ligy, ztrácí jen bod. A Brémy jsou navíc stále ještě ve hře také v domácím poháru, ve kterém je v semifinále čeká domácí zápas proti Bayernu Mnichov.

To je podle Gebre Selassieho situace, jakou si před sezonou v klubu přáli: „Hrát o evropské příčky byl náš cíl. Teď se nacházíme v lize i v poháru tam, kde jsme chtěli být. Můžeme to hodnotit pozitivně, ale teprve půjde do tuhého. Až teď se začne rozhodovat, jestli sezona bude úspěšná, nebo ne.“

Brémy v nejbližších dnech čekají proti Bayernu Mnichov hned dvě utkání. Nejdřív v lize a potom ve zmíněném v poháru.

„Pohárové zápasy jsou vždycky úplně jiné než ligové. Tohle bude moje druhé semifinále proti Bayernu Mnichov. Před třemi lety jsme prohráli, ale tentokrát budeme hrát doma, což bude, doufám, naše velká výhoda. Mnohokrát se ukázalo, že v poháru se může stát cokoliv. Takže věřím, že s podporou fanoušků se nám podaří projít až do finále, které se bude hrát na konci května v Berlíně.“

Mimochodem, právě Bayern Mnichov po nevydařeném podzimu smazal ztrátu na čelo německé ligy a soutěž už zase vede. Má tak nakročeno k obhajobě titulu, a největším favoritem před závěrečnými koly je i podle Gebre Selassieho.

„Myslím, že si to Bayern svými zkušenostmi a kvalitou kádru už utéct nenechá, když musel tolik dohánět.“

Gebre Selassie, který je s 54 mezinárodními starty aktuálně nejzkušenějším českým reprezentantem, odehrál v této sezoně všech devětadvacet ligových zápasů – vždy v základní sestavě. V nich dal tři góly. Navíc nastoupil ve třech pohárových utkáních.

Do základní sestavy Werderu Brémy patří také brankář Pavlenka, který také zatím vždy nastoupil v zahajovací jedenáctce. Proti Freiburgu ale musel střídat kvůli zranění. Podle trenéra Floriana Kohfeldta by ale nemělo jít o nic vážného.