21. 10. 2018

Česká stopa v Madridu i v Barceloně

Třetími zápasy pokračují evropské pohárové soutěže, v Lize mistrů bude mít český fotbal zástupce na stadionech obou španělských velkoklubů. V Madridu na Santiago Bernabeu hraje v úterý 23. října od 21 hodin Viktoria Plzeň a pro mnohé hráče českého mistra se splní sen zahrát si takový duel...

O den později v Barceloně na Nou Camp hraje Messi a spol. s Interem Milán a jeden z nejatraktivnějších duelů tohoto kola bude sledovat v roli delegáta zápasu generální sekretář asociace Rudolf Řepka:

„Delegace od UEFA na tak prestižní utkání, je beze sporu obrovským diplomatickým úspěchem a obrovskou ctí jak pro mě osobně, tak pro celou Fotbalovou asociaci.

V minulosti jsem byl již zřejmě delegován na významnější zápasy, a to jak finále Superpoháru UEFA v roce 2012 mezi Atletico Madrid a Chelsea, tak také finále Evropské ligy v Basileji v roce 2016 mezi Liverpoolem a Sevillou, ale i tento fotbalový duel na Barceloně mohu zařadit k vrcholům své mezinárodní kariéry.

Jsem zároveň rád, že po zkušenosti při působení Realu Madrid ve čtvrtfinále Ligy mistrů na stadionu Santiago Bernabeu, si budu moci vyzkoušet také atmosféru v Barceloně na ikonickém stadionu Nou Camp.

K utkáním v Liverpoolu, Manchesteru City, Arsenalu tak budu mít možnost přidat další unikátní zkušenost. Na samotné utkání se profesně moc těším, i když už dnes je zřejmé, že bude z pohledu přípravy extrémně náročné!“

I v Evropské lize má český fotbal dva zástupce, kteří budou hrát nejen o pořadí a o postup, ale také o záchranu české kvóty účastníků pro ročník 2020/21.

Česká republika momentálně klesla až na 17. místo, což by znamenalo ztrátu jednoho účastníka, Česko by zastupovaly jen čtyři kluby. Na patnáctou příčku Švýcarska, která ještě účast pěti klubů zajišťuje, ztrácí české kluby 1,225 bodu, což je sedm bodů na hřišti při počítání dva body za výhru a bod za remízu.