Záložník Vladimír Darida nastoupil v základní sestavě Herthy Berlín na domácím hřišti proti Dortmundu. Hosté se ujali dvoubrankového vedení díky gólům v 15. a 17. minutě.

Hertha se dočkala snížení na 1:2 ve 34. minutě, kdy střílel Lukebakio a Vladimír Darida jeho střelu tečoval do protipohybu brankáře a míč skončil v síti. Dortmund ještě před přestávkou oslabil Hummels, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě.

I přes celý druhý poločas v početní výhodě nedokázala Hertha skóre zápasu změnit a prohrála 1:2. Vladimír Darida odehrál 78 minut.

Poprvé od letního příchodu nastoupil v základní sestavě Lipska útočník Patrik Schick. A na hřišti Padebornu se předvedl hned ve třetí minutě krásnou brankou.

V pokutovém území si převzal přihrávku od Timo Wernera tak šikovně, že jedním se jedním dotekem zbavil obránce a následně prohodil míč kolem brankáře domácího týmu. Patrik tak skóroval ve své premiéře v základní sestavě Lipska, navíc to byla jeho první střela v německé bundeslize

Krátce po přestávce si Schick našel míč po centru z rohu, ale hlavou těsně minul. Český reprezentant nakonec odehrál 75 minut, krátce před vystřídáním dostal žlutou kartu. Domácí Paderborn dokázal v druhém poločase snížit na rozdíl jedné branky, ale tři body za výhru 3:2 nakonec bralo Schickovo Lipsko.

Brankář Tomáš Koubek nechyběl v sestavě Augsburgu, který hrál na hřišti Kolína. Hosté dlouho vedli 1:0 a směřovali ke třetí výhře v řadě, ale Kolín nakonec v 86. minutě srovnal. Koubek tak přišel o možnost připsat si třetí čisté konto v řadě.