6. 6. 2019

Česko-slovenský Superpohár se bude hrát 6. července na Slovensku

Další ročník Česko-slovenského Superpoháru se odehraje přesně za měsíc, tj. v sobotu 6. července 2019 v Dunajské Strede. V místní MOL Aréně bude hostit FC Spartak Trnava českého vítěze MOL Cupu SK Slavii Praha. 

„Jsem rád, že se nám podařilo domluvit se s kluby, partnery a také s pořádajícím Slovenským futbalovým zväzem na tom, že po roční odmlce můžeme fotbalovým fanouškům obou zemí nabídnout opět tento formát sportovně velmi prestižního duelu,“ neskrývá spokojenost nad výsledky jednání předseda FAČR Martin Malík.

Necelých šedesát kilometrů to do Dunajské Stredy budou mít fotbalisté trnavského Spartaku, kteří po penaltové výhře nad MŠK Žilina (3:3, 4:1 na pen.), ovládli 50. ročníku Slovenského poháru. Trnava, která v této soutěži triumfovala už v roce 1998, si tím zároveň vybojovala účast v předkole Evropské ligy UEFA.

Vítězem českého MOL Cupu se stali hráči SK Slavia Praha, kteří v olomouckém finále porazili 2:0 ostravský Baník a poprvé v samostatné historii tak po 77 letech získali společně s ligovým vítězstvím ceněný double.

„Po zápasech reprezentačních výběrů v Lize národů půjde v krátké době o další zajímavou konfrontaci českého a slovenského fotbalu. Věřím, že se mají fanoušci nejen obou klubů na co těšit a zároveň doufám v jejich širokou podporu přímo na stadionu“, dodává za českou stranu Martin Malík.

MOL Aréna v Dunajské Strede má po kompletní rekonstrukci kapacitu 12 700 míst na sezení.

„Som veľmi rád, že sa nám tento rok podarilo nájsť vhodný termín a tradícia česko-slovenského Superpohára bude pokračovať. Verím, že v Dunajskej Strede bude neopakovateľná atmosféra a fanúšikovia slovenského i českého futbalu budú mať skvelý zážitok,” uvedl prezident SFZ Ján Kováčik.

První ročník nového formátu Superpoháru, který po 24 letech obnovil tradici společných československých fotbalových soutěží, proběhl v červnu 2017. Z vítězství se v něm po penaltovém rozstřelu radovali hráči Zlína, kteří v řádné hrací době hráli s bratislavským Slovanem nerozhodně 1:1. V roce 2018 se utkání z bezpečnostních důvodu na stadionu Pasienky v Bratislavě nakonec nekonalo.