7. 6. 2017

Česko-slovenský superpohár: Zlín vyzve Slovan v Uherském Hradišti

Československý pohár má svého nástupce – Česko-slovenský superpohár. Poprvé od roku 1993, kdy se odehrálo poslední finále pohárové soutěže s velkou tradicí, se opět utkají vítězové národních fotbalových pohárů České republiky a Slovenska.

Finále mezi FC Fastav Zlín a ŠK Slovan Bratislava bude 23. června od 18:00 hostit stadion v Uherském Hradišti.

„Z pohledu regionu i Evropy jde o unikátní iniciativu, která navazuje na více než třicetiletou tradici Československého poháru, který skončil rozdělením bývalého státu. Atmosféra tehdejších zápasů byla neuvěřitelná a sám si třeba vybavuji utkání z roku 1987, kdy Dunajská Streda fantasticky zdolala favorizovanou Spartu Praha. Jako Skupina MOL, která pod značkami MOL a Slovnaft působí v obou zemích, jsme byli iniciátory myšlenky obnovení takových klání. V České republice i na Slovensku jsme partnerem obou pohárových soutěží, patříme také mezi lídry v prodeji paliv a poskytování služeb zákazníkům. Věříme, že Superpohár potěší všechny fanoušky a bude začátkem nové tradice,“ řekl Oszkár Világi, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Slovnaft.

Zlín před třemi týdny ovládl české pohárové finále MOL Cup díky výhře 1:0 nad Opavou, bratislavský Slovan se radoval poté, co při vyvrcholení SLOVNAFT Cupu zdolal Skalici 3:0. Nyní se držitelé trofejí popasují v prestižní česko-slovenské bitvě na domovském stadionu 1. FC Slovácko.

„Bezpochyby nás čeká nesmírně zajímavé utkání a prestižní česko-slovenská konfrontace. Uherské Hradiště jsme jako dějiště utkání vybrali záměrně, jeho stadion mají blízko fanoušci Zlína i Slovanu a věříme, že atmosféra bude stejně vynikající jako při nedávném českém finále mezi Zlínem a Opavou v Olomouci,“ uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Informace o prodeji vstupenek na utkání Česko-slovenského superpoháru budou zveřejněny v nejbližších dnech.