30. 1. 2018

Český plážový fotbal představil novou grafickou identitu

Český plážový fotbal se rozhodl vytvořit novou identitu. Představujeme vám nové logo a styl, kterým se bude český plážový fotbal prezentovat. Autorem nového vizuálu je Jan Šabach, český designér žijící v USA. 

V březnu by navíc mělo dojít k představení i nových webových stránek, které budou vycházet právě z nového vizuálu. Jednoduchost, variabilita a hravost loga by nás měla reprezentovat nejen u nás, ale i na světové scéně. Takto bude plážový fotbal identický na každém turnaji a všichni budou vědět, o koho se jedná. Týká se to v tomto roce i zajímavých akcí typu - kvalifikace MS FIFA a EOH v Minsku. Další novinky, které český plážový fotbal bude průběžně představovat a informovat, sdělil Jan Dámec. 

Jak logo vznikalo?
"Pláže, slunce, palmy, silueta fotbalisty ve výskoku nebo amatérsky působící kombinace všech. Většina log světových týmů plážové kopané je bohužel poměrně smutnou přehlídkou těchto okoukaných klišé. Tyto motivy mi nepřišly pro českou plážovou kopanou vhodné ze dvou důvodů. Za prvé by tato symbolika působila v českém kontextu nevěrohodně a druhé by jen zařadila nové logo mezi ostaní stejně nudná loga, ze kterých nikdo (snad kromě Beach Soccer Wordlwide) nevyčnívá. Co mě ale v souvislosti s plážovou kopanou zaujalo, byla rychlost a zábava s jakou se hraje, změny pohybu hry, voleje a nůžky, hudba, „beach babes“ a vůbec celá podívaná, jakou plážová kopaná je. Výsledkem je jednoduché, typografické, ale hravé pohyblivé logo, které je zárověň výrazné a hrdé. Logo a celá vizuální identita je postavena na sportovním písmu Dres od českého typografa Vojtěcha Říhy. Barevná paleta vizuální identity je inspirována českou trikolórou a je kontrastní k tradičnímu prostředí, ve kterém se plážová kopaná hraje."

Jsem rád, že se vedení české plážové kopané nezaleklo pro jejich oblast netradičního řešení a doufám, že jim jejich nový vizuální styl pomůže získat víc fanoušků a sponzorů a k jejich zviditelnění ve světě.

(Jan Šabach, 25. ledna 2018, Northampton, Massachusetts - jansabach.myportfolio.com/beachsoccerczech)

Více informací najdeze ZDE


Dotazy ohledně nové grafické identity plážového fotbalu můžete směřovat na info@plazovakopana.cz.