28. 5. 2018

Čtrnáctý ročník turnaje O pohár primátora ovládl Tottenham!

V Brně se odehrál čtrnáctý ročník mezinárodního žákovského turnaje O pohár primátora města Brna za účasti Regionálních fotbalových akademií (RFA). Dvoudenní boje rozhodly o tom, že držitelem trofeje se pro další rok stali fotbalisté Tottenhamu Hotspur.

Ti v dramatickém finále remizovali s dalším gigantem - Bayernem Mnichov. O vítězi rozhodla hned první série penalt - gólman Tottenhamu Aaron Maguire totiž střelu svého soupeře zlikvidoval, zatímco Jordan Hackett přisoudil pohár Tottenhamu.

„Kohouti" předtím v semifinále přehráli Trenčín 4:2, zatímco Bayern i tehdy absolvoval penalty, v nichž vyřadil maďarský Videoton, který se radoval z bronzových medailí. Šest zápasů, které proběhly na stadionu na Srbské, přenášela živě Zbrojovka TV a můžete si je prohlédnout zpětně.

Nejlepším střelcem finálové části se stal Dane Scarlett z Tottenhamu s pěti zásahy. Nejlepším hráčem zvolil direktoriát turnaje Kenana Yildize z Bayernu a mezi gólmany kraloval Martin Dala z Videotonu. Ceny spolu s poháry předával ředitel turnaje Valdemar Horváth, ředitel společnosti Metrostav pro Jižní Moravu Zdeněk Mička, člen Klubu ligových kanonýrů a brněnský odchovanec Libor Došek a šéftrenér přípravek a jeden z organizátorů turnaje Vladimír Chaloupka.

"Jsme rádi, že se nám takovýto dvoudenní turnaj podařilo zorganizovat k plné spokojenosti všech. Ohlasy účastníků jsou vesměs pozitivní, obrovskou devizou bylo zakončení turnaje na hlavním stadionu Zbrojovky. Dík patří všem účastníkům, hráčům, trenérům i rodičům, stejně jako těm, kdo se na organizaci podíleli. Dostat v nabité termínové listině do Brna takové kluby není maličkost, tím víc pak těší, že i jejich zástupci byli z turnaje nadšení a okamžitě přislíbili účast příští rok," řekl po skončení bojů ředitel turnaje a šéftrenér mládeže Zbrojovky Valdemar Horváth.

Kompletní výsledky a statistiky najdete na webu turnaje www.primatorcup.com a na facebookovém profilu.

Už sobotní zápasy nabídly řadu dramatických bitev. Zejména ve skupině C, kde se nakonec tři soupeři seřadili na třech bodech, postoupit ale mohl jen jeden. Mezi zklamanými byla v této skupině i Sigma Olomouc, obhájce loňského vítězství. Maďarský Videoton a ukrajinský Lvov prošly touto fází bez ztráty jediného bodu.

Turnaj pořádal fotbalový klub FC Zbrojovka Brno. Proběhl s podporou města Brna a pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála. Partnerem turnaje byla společnost Metrostav.

Konečné pořadí

1. Tottenham Hotspur FC (ENG)

2. FC Bayern Mnichov (GER)

3. Videoton FC (HUN)

4. AS Trenčín (SVK)

5. AC Sparta Praha

6. RFA Pardubického kraje

7. FK Karpaty Lvov (UKR)

8. RFA Ústeckého kraje

9. FC Spartak Trnava (SVK)

10. FC Zbrojovka Brno

11. SK Slavia Praha

12. ŠK Slovan Bratislava (SVK)

13. Akademia Pilkarska Krakow (POL)

14. RFA Moravskoslezského kraje

15. SK Sigma Olomouc

16. RFA Vysočina