14. 12. 2019

Darida s Schickem zajistili výhry, Koubek popáté neporažen

Čeští reprezentanti ve službách bundesligových klubů se opět předvedli ve výborném světle. Vladimír Darida a Patrik Schick svými góly zajistili výhry svých klubů, Tomáš Koubek přispěl k vítězství v páteční předehrávce. 

Tomáš Koubek byl u výhry Augsburgu 4:2 na půdě Hoffenheimu a pro Augsburg to byl pátý zápas bez prohry v řadě s bilancí čtyř ligových vítězství a jedné remízy. Augsburg se vyšplhal již na jedenácté místo. 

Naopak Hoffenheim již čtvrtý zápas v řadě nevyhrál, Pavel Kadeřábek odehrál proti Augsburgu 71 minut. 

V sobotních zápasech se střelecky prosadili Vladimír Darida a Patrik Schick. Záložník Herthy Berlín se prosadil parádní trefou zpoza vápna v 53. minutě a skóre utkání proti Freiburgu, bývalému klubu Daridy, se již nezměnilo a Hertha vyhrála 1:0. 

"Nehráli jsme dobře v prvním poločase, ale Darida vstřelil po změně stran neuvěřitelný gól. Jsme moc rádi, že se trefil, protože bojuje za svůj tým a odevzdává na hřišti maximum," uvedl po utkání na adresu českého fotbalisty trenér Jürgen Klinsmann.

Pro Vladimíra Daridu to zároveň byl 100. ligový zápas v dresu Herthy Berlín. 

Patrik Schick se v dresu Lipska prosadil na hřišti Düsseldorfu hned ve druhé minutě, když běžel do vápna soupeř z poloviny hřiště po souboji s protihráčem a v pádu přesně zakončil centr Leinera. Lipsko nakonec vyhrálo 3:0, český útočník byl v 71. minutě vystřídán. 

Schick se střelecky prosadil v dresu Lipska podruhé v sezóně v pátém ligovém utkání. Oba góly dal hned zkraje zápasů. Nejprve ve třetí minutě na hřišti Paderbornu, tentokrát ve druhé minutě. 

Naopak na zápas na hřišti Bayernu Mnichov nebude vzpomínat v dobrém brankář Jiří Pavlenka, jehož Brémy podlehly favoritovi 1:6.

Foto: Twitter Hertha Berlin