31. 8. 2020

EL: Jablonec se utká s Dunajskou Stredou, Liberec čeká Riteriai

Fotbalisté Jablonce se ve druhém předkole Evropské ligy představí na hřišti Dunajské Stredy. Venku začne pohárovou kvalifikaci i Liberec, který se s týmem Riteriai utká v Litvě, nebo na neutrální půdě. 

Hrát se bude 17. září na jeden vítězný zápas. Rozhodl o tom pondělní los ve švýcarském Nyonu.

Dunajská Streda po pěti kolech slovenské ligy vede tabulku bez ztráty bodu. Za DAC chytá český brankář Martin Jedlička. Dunajská Streda v prvním předkole vyřadila Hafnarfjördur po vítězství 2:0 na Islandu.

Riteriai je v šestičlenné tabulce litevské nejvyšší soutěže na posledním místě. Liberec by podle klubového webu od soupeře z Vilniusu měl do úterý dostat informace, kde se vzájemný duel uskuteční. Riteriai v úvodním předkole přešel přes irské Derry City, které zdolal 3:2 po prodloužení.

Jablonečtí v minulém ročníku vypadli ve druhém předkole EL s Pjunikem Jerevan. V sezoně 2018/19 si po přímém postupu poprvé zahráli v základní skupině. Liberecký Slovan je v pohárech poprvé od ročníku 2016/17, kdy z třetího předkola Evropské ligy došel až do hlavní fáze.

Oba severočeské celky byly při losování nasazené. Jablonec mohl ještě dostat Gliwice nebo Osijek. Liberci hrozil Honvéd Budapešť a lotyšský Ventspils.

Kvůli koronavirové pandemii a nabité termínové listině se předkola pohárů letos hrají pouze na jeden zápas. Výjimkou je závěrečné play off Ligy mistrů, kde startuje i pražská Slavia a které se uskuteční tradičním systémem doma-venku.

Plzeň po vyřazení ve druhém předkole Ligy mistrů s Alkmaarem vstoupí do kvalifikace Evropské ligy ve třetím předkole. Pražská Sparta má jistý start v základní skupině EL.