Mladá Boleslav si zajistila první účast v soutěži po dvou letech díky vítězství ve skupině o Evropu a triumfem v kvalifikačním duelu nad Baníkem Ostrava. Šymkent zase v předchozím předkole vyřadil gruzínské Torpedo Kutaisi a po sedmi letech teprve podruhé v klubových dějinách postoupil do 2. předkola Evropské ligy, které je jeho maximem.

Domácí trenér Jozef Weber oproti nedělnímu ligovému souboji s Bohemians 1905, který jeho svěřenci prohráli 0:3, udělal tři změny v základní sestavě. Fulneka, který se přesunul na levý kraj zálohy, nahradil na pozici pravého beka Křapka. Wiesnera na pravém kraji zálohy zastoupil Ladra a v základní sestavě dostal namísto Budínského důvěru Matějovský.

Ve čtvrté minutě se zrodila první nebezpečná šance hostů. Badibanga vyslal za domácí obranu útočníka Paula, který si obehrál vyběhnutého brankáře Šedu a vystřelil. Takács však Brazilcovo slabé zakončení doběhl. Domácí ihned rozjeli protiútok, který ale skončil nezdarem. O pět minut později zkusil štěstí z dálky hostující záložník Bystrov, jehož střelu Šeda vyboxoval.

Středočeši poprvé zahrozili v rozmezí 13. a 14. minuty po dvou rohových kopech Matějovského. Gólman Nepogodov se postupně vyznamenal proti Mešanovičovu a Túliovu pokusu z bezprostřední blízkosti.

Ve 20. minutě podle hlavního rozhodčího Takács před vápnem fauloval Paula a k přímému kopu se postavil Mehanovič, který zakroutil míč přesně k tyči.

Mladá Boleslav se vyrovnání dočkala ve druhé minutě nastavení prvního poločasu. Křapka z pravé strany nacentroval na hranici vápna na Komličenka, jenž se do míče opřel z první a umístil ho k tyči.

V 53. minutě vystřelil z dálky hostující záložník Mahlangu, jehož pokus skončil nad. Za tři minuty znovu po Matějovského rohovém kopu hlavičkoval Mešanovič z malého vápna těsně nad.

V 62. minutě poslal Weber do hry namísto Křapky s Mešanovičem duo letních posil z Karviné Budínský - Wágner. Druhý jmenovaný si za Středočechy odbyl soutěžní premiéru. Jenže ani oni nedokázali dokonat obrat domácích, kteří sice ve druhém poločase měli optický tlak, ale vážnější příležitost si nevypracovali. V 85. minutě Ladra z šestnáctky vystřelil těsně vedle.

Vítěz dvojutkání se ve 3. předkole střetne s lepším z dvojice Alaškert - FCSB.

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

FK Mladá Boleslav - Ordabasy Šymkent 1:1 (1:1)

Branky: 45.+2 Komličenko - 21. Mehanovič. Rozhodčí: Cinkjevič - Maljutin, Romanov (všichni Běl.). ŽK: Mehanovič, Šetkin, Nepogodov, Malij (všichni Šymkent). Diváci: 3721.

M. Boleslav: Šeda - Křapka (62. Budínský), Takács, Pudil, Túlio - Ladra, Matějovský, Hubínek, Fulnek (75. Bucha) - Mešanovič (62. Wágner), Komličenko. Trenér: Weber.

Šymkent: Nepogodov - Jerlanov, Fontanello, Malij, Dosmagambetov - Bystrov, Mahlangu, Diakhate, Mehanovič (72. Kovalčuk) - Badibanga (86. Šamši), Paulo (46. Šetkin). Trenér: Cchadadze.