Červenobílí neinkasovali ani ve čtvrtém domácím utkání této sezony Evropské ligy. Slavia se představila v jarní části pohárů poprvé od sezony 2007/08, kdy vypadla v Poháru UEFA s anglickým Tottenhamem. Do osmifinále prošli Pražané naposledy v roce 2003.

Slavia nastoupila s jednou změnou v základní sestavě oproti úvodnímu jarnímu zápasu s Teplicemi: na kraj zálohy se vrátil Stoch, který nahradil Olayinku. V zahajovací jedenáctce hostů chyběl tvořivý středopolař Pozuelo.

Genk od úvodních minut potvrzoval, že je ofenzivním týmem, a snažil se hrát aktivně. Jako první však dvakrát zahrozil Škoda. Nejprve v 17. minutě v záklonu hlavičkoval nad a o dvě minuty později trefil z otočky tyč.

V dresu lídra belgické ligy byl vidět hlavně krajní záložník Trossard. V 32. minutě se u lajny zbavil Kúdely a z ostrého úhlu pálil do tyče. Za chvíli De Norre přiťukl Fioličovi a jeho křížná střela těsně minula vzdálenější tyč. Na druhé straně mířil z dálky kousek vedle agilní Stoch.

I po přestávce pokračoval vyrovnaný zápas. V 57. minutě měl další šanci Škoda, ale špatně trefil míč. Po hodině hry na druhé straně doklepl balon do sítě Trossard, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Škoda dál hrozil. V 64. minutě ho centrem našel střídající Olayinka a proti střele z první musel zasáhnout gólman belgického týmu. V další šanci pak Škoda opět mířil jen do středu branky. V 73. minutě zachránil na opačné straně slávisty gólman Kolář, který vychytal střelu unikajícího De Norreho.

Pražané se tlačili za vítěznou brankou, ale neprosadil se ani v 81. minutě střídající Van Buren, jenž mířil po zemi vedle. Po dalším Coufalově centru pak z voleje zakončil nad Olayinka a Slavia poprvé od listopadové porážky 0:2 v Bordeaux nedala v soutěžním utkání gól.

SK Slavia Praha - KRC Genk 0:0

Rozhodčí: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs - Golubevs, Malcevs (všichni Lot.). ŽK: Ngadeu, Kúdela, Bořil - Heynen, Malinovskij, Samatta. Diváci: 18.125.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček - Zmrhal (60. Olayinka), Ševčík, Hušbauer (77. Král), Stoch - Škoda (76. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Genk: Vukovic - Maehle, Dewaest, Aidoo, De Norre - Heynen - Ndongala (68. Pintsil), Fiolič (57. Pozuelo), Malinovskij, Trossard (87. Piotrowski) - Samatta. Trenér: Clement.

Úřadující čeští mistři doma v EL zvítězili poosmé za sebou a sérii bez porážky natáhli na devět soutěžních utkání. Odveta v chorvatské metropoli se hraje za týden.

Plzeňští v úvodním utkání druhého kola nastoupili v překvapivé základní sestavě. Trenér Pavel Vrba dal od začátku šanci i obvyklým náhradníkům z posledních zápasů brankáři Matúši Kozáčikovi nebo záložníkům Tomáši Hořavovi a Ubongu Ekpaiovi.

Západočeši, kteří v úvodu přenechali iniciativu soupeři, poprvé zahrozili v 15. minutě. Brankář Livakovič vyboxoval míč jen ke Kovaříkovi, ale ten z voleje přestřelil. Poté Beauguel z rohu hlavičkoval mimo. Domácí si přes větší aktivitu a držení míče v první půli nic dalšího nevypracovali.

Chorvatští šampioni v 41. minutě proměnili hned první velkou šanci zápasu. Petkovič přiťukl míč za obranu Olmovi a ten obloučkem přehodil Kozáčika.

Do druhého dějství vstoupili mnohem lépe plzeňští hráči. V 54. minutě si Pernica z hloubi pole sám rozjel útočnou akci, Beauguel mu ze strany vrátil míč před branku a stoper Viktorie zblízka vyrovnal. Pro Pernicu to byl premiérový soutěžní gól za Plzeň.

Chvíli nato mohl odpovědět Oršič, ale z dálky těsně minul domácí branku. Na další velkou příležitost čekali fanoušci do 75. minuty, kdy Beauguel po rohovém kopu hlavičkoval nad břevno. Na druhé straně Petkovičovu tvrdou ránu vyrazil Kozáčik.

Poslední slovo měli domácí. V 83. minutě Hrošovský z rohu nacentroval do šestnáctky, Pernica na zadní tyči dostal prostor a zblízka hlavou rozhodl. Plzeňští se tak vítězně naladili na nedělní prvoligový šlágr s vedoucí Slavií.

FC Viktoria Plzeň - Dinamo Záhřeb 2:1 (0:1)

Branky: 54. a 83. Pernica - 41. Olmo. Rozhodčí: Gözübüyük - Schaap, De Vries - Blom, Van Boekel (všichni Niz.). ŽK: Hubník, Procházka, Kovařík - Stojanovič, Leovac. Diváci: 9731.

Plzeň: Kozáčik - Havel, Pernica, Hubník, Kovařík - Hořava, Hrošovský - Ekpai (70. Petržela), Čermák (46. Procházka), Kayamba - Beauguel (81. Chorý). Trenér: Vrba.

Dinamo: Livakovič - Stojanovič, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac - Gojak, Ademi, Olmo - Šitum (64. Moro), Petkovič, Oršič (76. Atiemwen). Trenér: Bjelica.

Plzeň - Dinamo Zagreb 2:1 Evropská liga