9. 8. 2019

EL: Sparta i Boleslav remizovaly, Plzeň prohrála o gól

Tři čeští zástupci mají za sebou úvodní zápasy třetího předkola Evropské ligy. Pouze pražská Sparta hrála úvodní zápas doma a remizovala s Trabzonsporem 2:2. Mladá Boleslav uhrála bezbrankovou remízu na hřišti FCSB a Plzeň prohrála v Antverpách 0:1.

Sparta začala domácí zápas hraný bez diváků výborně a v 16. minutě ji poslal do vedení Costa. Skóre navýšil v 68. minutě parádní střelou záložník Kanga, ale Spartě se vymstily další neproměněné šance a chyby v obraně.

Tureckému mužstvu v sestavě s reprezentantem Filipem Novákem se totiž podařilo v 83. minutě snížit a v 89. minutě dokonce vyrovnat na 2:2. Sparta tak musí v odvetě v Turecku zvítězit, aby mohla pomýšlet na postup do další fáze.

Úvodní zápas mezi Royal Antverpy a Viktorií Plzeň skončil těsnou výhrou belgického mužstva, o jehož výhře rozhodl gól Rodriguese ve 29. minutě.

"Domácí teď samozřejmě mají obrovskou výhodu, že vyhráli 1:0. Na druhou stranu hrají u nás 90 minut. Věřím, že naši fanoušci nám vytvoří takové prostředí, jako vytvořili domácí fanoušci Antverp, a že dokážeme ten vývoj otočit a postoupit dál," uvedl po zápase trenér Plzně Pavel Vrba.

Posledním zástupcem v bojích o Evropskou ligu byla Mladá Boleslav. Ta odehrála první utkání v Rumunsku proti FCSB a před domácí odvetou vybojovala nadějnou remízu 0:0.

"První půle byla výborná, ve druhé tam byly pasáže, kde nás domácí zmáčkli, měli tam dvě tři šance, podržel nás gólman Šeda, ale to jsme čekali. Ve druhé půli, protože to tam otevírali a byly tam takové brejkové situace, jsem věřil, že padne naše vytoužená branka na soupeřově půdě, bohužel se nestalo. Přesto musím hráčům poděkovat, odvedli velice dobrý výkon a udrželi jsme naše naděje na postup i do odvety," řekl po utkání trenér Boleslavi Jozef Weber.

AC Sparta Praha - Trabzonspor 2:2 (1:0)

Branky: 16. Costa, 68. Kanga - 83. Ekuban, 89. Sörloth. Rozhodčí: Montero - De Cerain, Espejo (všichni Šp.). ŽK: Nita, Tetteh, Trávník - Mikel, Ömür, Türkmen, Sosa. Hráno bez diváků.

Sparta: Nita - Sáček, Štetina, Costa, Hanousek - Trávník (87. Karlsson), Krejčí, Kanga, Hašek, Plavšič (90. Hancko) - Tetteh (80. Kozák). Trenér: Jílek.

Trabzonspor: Cakir - Pereira, Türkmen, Hosejní, Novák - Sosa, Mikel (46. Sörloth) - Ömür (76. Avdijaj), Parmak, Nwakaeme - Ekuban (90. Erdogan). Trenér: Karaman.

Royal Antverpy - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)

Branka: 29. Rodrigues. Rozhodčí: Maae - Dahl, Skytte (všichni Dán.). ŽK: Seck - Hrošovský, Limberský. Diváci: 18.350.

Antverpy: Bolat - Buta, Seck, Pius (25. Batubinsika), Jukleröd - Haroun, De Sart - Hairemans (61. Lamkel Zé), Refaelov (87. Baby), Rodrigues - Mbokani. Trenér: Bölöni.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Hrošovský, Kalvach - Kopic, Janošek (53. Hořava), Kovařík (68. Kayamba) - Krmenčík (84. Chorý). Trenér: Vrba.

FCSB - FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Jaccottet - Jobin, Erni (všichni Švýc.). ŽK: Popescu, Oiada, Coman, Moutinho - Matějovský, Komličenko, Mešanovič.

FCSB: Vlad - Cretu, Planič, Filip (32. Pantiru), Soiledis - Popescu (46. Moutinho), Cristea, Vina - Oaida, Coman, Tanase (80. Gikiewicz). Trenéři: Andronache a Nastai.

M. Boleslav: Šeda - Křapka, Takács, Pudil, Túlio - Bucha, Matějovský (74. Budínský), Hubínek, Ladra (65. Fulnek) - Komličenko, Mešanovič (87. Auer). Trenér: Weber.