22. 2. 2019

EL: Vaclík se Sevillou proti Slavii, Koubek proti Čechovi

Páteční los osmifinále Evropské ligy dopadl pro české fanoušky tím nejlepším možným způsobem. Jediný český tým, pražská Slavia, se totiž utká se Sevillou, za kterou chytá reprezentační brankář Tomáš Vaclík. A jednu z dalších dvojic navíc tvoří Arsenal a Rennes, tedy týmy Petra Čecha a Tomáše Koubka. 

O složení osmifinálových dvojic rozhodl páteční los ve švýcarském Nyonu z rukou bývalého gólmana Sevilly Andrése Palopa.

První utkání je na programu 7. března ve Španělsku, odveta v Praze se bude hrát o týden později.

Sevilla, která je s pěti tituly nejúspěšnějším týmem Evropské ligy, už se v této sezoně utkala v předkole s jiným českým týmem Olomoucí. Oba zápasy vyhrála, a to 1:0 a 3:0. V roce 2013 dvakrát remizovala 1:1 s Libercem. Se Slavií si zahrála v roce 2007 a zvítězika 4:2 a 3:0.

"Je to neuvěřitelné. Než jsem přišel do Sevilly, co jsem v zahraničí, nikdy jsem soutěžní zápas proti českému týmu nehrál. A teď mě to po Olomouci čeká během jednoho půlroku už podruhé, to je slušná náhoda," řekl po losu Tomáš Vaclík.

"Los jsme sledovali se spoluhráči na obědě po tréninku. Hned se mě všichni ptali, co je Slavia zač a co od ní čekat. Na tohle budu určitě ještě v následujících dvou týdnech odpovídat hodně často. Je pravda, že v konkurenci s Chelsea, Arsenalem nebo Neapolí byla Slavia v očích mých spoluhráčů tím méně známým soupeřem. Jenže já vím, co nás čeká, a hlavně si všichni určitě ještě pamatujeme, jak nás v létě dokázala potrápit Olomouc."

Kromě souboje Slavie s "Vaclíkovou" Sevillou může dojít také na souboj dalších dvou českých brankářů. Petr Čech s Arsenalem totiž vyzve francouzské Rennes, jehož branku hájí Tomáš Koubek. 

Pro Petra Čecha, který po této sezóně ukončí profesionální kariéru, je to až téměř pohádkový los. V dresu Rennes totiž odstartoval svou kariéru v zahraničí, když do francouzského klubu odešel z pražské Sparty a následně si vysloužil angažmá v Chelsea a Arsenalu. 

Los osmifinále fotbalové Evropské ligy (7. a 14. března):

FC Sevilla (Vaclík) - Slavia Praha, Arsenal (Čech) - Rennes (Koubek), Chelsea - Dynamo Kyjev, Frankfurt - Inter Milán, Dinamo Záhřeb - Benfica Lisabon, Neapol - Salcburk, Valencie - Krasnodar, Petrohrad - Villarreal.