Fotbalisté Plzně a Sparty si ve třetím kole nejvyšší soutěže připsali jasná vítězství. Obhájce titulu Viktoria si v pátek poradila 3:0 s Příbramí, zatímco letenský celek v sobotu uspěl v prvním pražském derby v sezoně na hřišti Bohemians 1905 2:0.

Obhájce titulu poslal do vedení ve 24. minutě z pokutového kopu Marek Bakoš, ještě do poločasu zvýšil šťastnou hlavičkou Michal Ďuriš. Hned v úvodu druhé půle se pak prosadil plzeňský Jan Kovařík. Příbram v nové sezoně jako jediná ještě nebodovala.

Sparta dala v Ďolíčku zapomenout na dosavadní nevýrazné výkony a už po poločase vedla o dva góly díky Julišovi s Dočkalem. Letenskému klubu tak stejně jako Plzni vyšla generálka na poháry. Zatímco Viktorii čeká v předkole Ligy mistrů Razgrad, Sparta si o postup do skupiny Evropské ligy zahraje se Sönderjyske.

Bez porážky jsou také Teplice, které dnes uhrály bezbrankovou remízu na hřišti Brna. Severočeši, jejichž obrana v minulém ročníku patřila k nejhorším v soutěži, tak ani ve třetím utkání v nové sezoně neinkasovali. Navíc jim na pět bodů stačil jediný vstřelený gól.

Šanci na nejlepší vstup do sezony v klubové historii naopak promarnily Jablonec s Mladou Boleslaví. Severočeši remizovali doma se Slováckem 2:2, když bod zachránili sedm minut před koncem. Poté ještě mohli strhnout výhru na svou stranu, ale Wágner v 87. minutě neproměnil penaltu.

Mladá Boleslav dopadla ještě hůř, protože doma prohrála 1:2 s Karvinou. Nováček si připsal první výhru v nejvyšší soutěži. Středočeši stejně jako Jablonec promarnili možnost poprvé v klubové historii vstoupit do nové sezony devítibodovým ziskem.

Pražská Dukla se dočkala premiérového ligového vítězství v sezoně. Svěřenci Jaroslava Šilhavého ve třetím kole doma porazili 3:0 nováčka Hradec Králové, nad kterým v nejvyšší soutěži zvítězili poosmé za sebou. Na Julisce se trefili v páté minutě Michal Smejkal a v závěru Španěl Néstor z penalty a další náhradník Dominik Preisler.

Pražská Slavia remizovala ve 3. kole první ligy v Jihlavě 1:1. Domácí poslal v sedmé minutě do vedení Lotyš Davis Ikaunieks, v 51. minutě srovnal Gino van Kessel. O deset minut později neproměnil penaltu hostující Jiří Bílek. Červenobílí tak stále čekají na první ligovou výhru v sezoně a v tabulce jsou s dvěma body desátí. Vysočina figuruje se stejným ziskem na třinácté příčce.

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)

Góly: 24. Bakoš z pen., 37. Ďuriš, 48. Kovařík.
Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Hrabovský.
ŽK: Chaluš, Hruška, Rezek, Divíšek - Hromada, Kopic, Kovařík.
ČK: 73. Kopic.
Diváci: 3381.
Příbram: Hruška - Tregler, Chaluš, Divíšek, Ferrara - Trapp, Krameš - Peltier (75. Brandner), Pilík (53. Pecháček), Rezek (84. Burnání) - Majtán. Trenér: Pulpit.
Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hromada (86. Kučera) - Kopic, Bakoš (76. Rajtoral), Kovařík - Ďuriš (81. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 0:3 (3. kolo ePojisteni.cz ligy, 12. 8. 2016)

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)

Góly: 6. Wágner, 83. Mihálik - 19. Rada, 77. Havlík.
Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Koval.
ŽK: Nový, Hübschman - Šumulikoski, Civič.
Diváci: 2386.
Jablonec: Hrubý - Nový, Pernica, Kouřil, Hybš - Trávník (79. Mihálik), V. Kubista, Hübschman, Jiráček (66. Bazal) - Mehanovič (53. Pospíšil), Wágner. Trenér: Frťala.
Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski, Daníček (73. Zajíc) - Diviš (90. Biolek), Ťok (66. Havlík), Civič - Kerbr. Trenér: Levý.

FC Fastav Zlín - FC Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Góly: 28. Jugas, 70. Hájek - 40. Bartl.
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pochylý.
ŽK: Hájek, Živulič, Jugas - Komličenko, Coufal, Kubyškin.
Diváci: 4832.
Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matějov - Vukadinovič, Hnaníček (86. Janíček), Živulič, Štípek (67. Jordan) - Holík (77. Diop), Poznar. Trenér: Páník.
Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Sýkora, Pokorný - Bartl, Breite (64. Folprecht), Navrátil, Kubyškin (77. Súkenník), Komličenko - Baroš (75. Hadaščok). Trenér: Trpišovský.

FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 1:2 (1:0)

Góly: 43. Rada - 58. Janečka, 59. Šisler.
Rozhodčí: Houdek - Moláček, Mokrusch.
ŽK: Magera, Rada - Jurčo, Eismann.
Diváci: 3677.
M. Boleslav: Diviš - Pauschek (81. Takács), Kúdela, Hůlka, Fleišman - Jánoš, Rada - Vukadinovič (71. Klobása), Magera, Kalabiška (65. Přikryl) - Chramosta. Trenér: Kalvoda.
Karviná: Laštůvka - Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann - Šisler (89. Panák) - Voltr, Moravec (46. Holík), Budínský (84. Košťál), Zelený - Jurčo. Trenér: Weber.

FC Zbrojovka Brno - FK Teplice 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Franěk - Kotík, Boček.
ŽK: Buchta, Řezníček.
Diváci: 4220.
Brno: Melichárek - Hyčka, Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Buchta - Litsingi, Škoda (87. Šural), Lacko, Štohanzl - Řezníček. Trenér: Habanec.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma - Hora (90. Dressler), Hrubý, Ljevakovič, Vachoušek (59. Kodeš), Fillo - Potočný (72. Vaněček). Trenér: Šmejkal.

Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 0:2 (0:2)

Góly: 18. Juliš, 31. Dočkal.
Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Wilczek.
Bez ŽK.
Diváci:
5000.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Gajič, Havel - Švec (46. Šmíd), Hubínek - Čížek, Jirásek, Jeslínek (78. Mikuš) - Kuchta (63. Luts). Trenér: Koubek.
Sparta: Koubek - Mazuch (83. Holek), Kadlec, Costa - Zahustel, Dočkal, Vácha, Mareček, Holzer (85. Frýdek) - Šural, Juliš (67. Lafata). Trenér: Ščasný.

Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 0:2 (3. kolo ePojisteni.cz ligy, 13. 8. 2016)

FK Dukla Praha - FC Hradec Králové 3:0 (1:0)

Góly: 5. Smejkal, 76. Néstor z pen., 86. Preisler.
Rozhodčí: Julínek - Paták, Peřina.
ŽK: Smejkal - Zorvan, Ottmar.
Diváci: 1415.
Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Smejkal, Podaný - Hanousek, Považanec, Tetour (72. Koval) - Olayinka (84. Preisler), Beauguel, Čajič (63. Néstor). Trenér: Šilhavý.
Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - Martan (82. Pázler), Mareš, Vlkanova (57. Zorvan), Schwarz (57. Trubač), Malinský - Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.

FK Dukla Praha - FC Hradec Králové 3:0 (3. kolo ePojisteni.cz ligy, 14. 8. 2016)

FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha 1:1 (1:0)

Góly: 7. Ikaunieks - 51. Van Kessel.
Rozhodčí: Jílek - Dobrovolný, Kotalík.
ŽK: Ngadeu (Slavia).
Diváci: 4500.
Jihlava: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov - Šulek (85. Štěpánek), Urblík - Batioja (82. Šamánek), Hronek, Ikaunieks - Rabušic (65. Dvořák). Trenér: Hipp.
Slavia: Pavlenka - Bořil, Bílek, Frydrych, Švento - Ngadeu (77. Barák), Souček - Van Kessel, Hušbauer, Zmrhal (83. Mešanovič) - Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Další informace o ePojisteni.cz lize najdete na epojisteniczliga.cz.