16. 2. 2017

Evropská liga: Nepovedený vstup Sparty

Pražská Sparta vstoupila do jarní sezony hodně špatně. V prvním utkání 1. kola play-off Evropské ligy prohrála v Rostově na Donu 0:4 a do odvety, která se hraje příští týden na Letné, půjde s mizivými šancemi na postup.

Vítězství domácích zařídili svými góly Miha Mevlja, Dmitrij Poloz, Christian Noboa a Sardar Azmún. Letenský celek hrál od 31. minuty bez vyloučeného Tiémoka Konaté, který musel ze hřiště po druhé žluté kartě, a v oslabení třikrát inkasoval.

Skóre zápasu otevřel v 15. minutě Mevlja, další góly dal Rostov po Konatého zbytečném vyloučení za šlápnutí na kotník Timofeje Kalačova. Jako první využil přesilovku v 38. minutě Poloz, Noboa o dvě minuty později potrestal zmatky v obraně hostů. Debakl dokonal v 68. minutě Azmún.

FK Rostov - AC Sparta Praha 4:0 (3:0)

Góly: 15. Mevlja, 38. Poloz, 40. Noboa, 68. Azmún.
Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.).
ŽK: Konaté, Dočkal.
ČK: 31. Konaté.
Diváci: 6100.
FK Rostov: Medveděv - Mevlja, Navas, Granat - Kalačov, Noboa, Gatčan, Jerochin (82. Prepelita), Kudrjašov - Bucharov (67. Azmún), Poloz (74. Devič). Trenér: Daniljanc.
Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, M. Kadlec, Costa - Néstor (77. Hybš), Vácha (80. Holek), Sáček, Dočkal (87. Lafata), Konaté - Juliš. Trenér: Požár.