Fotbalisté Sparty porazili ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy na Letné Inter Milán 3:1. O výhře rozhodli autor dvou gólů Václav Kadlec a Mario Holek, kteří pro dosavadního asistenta a kouče dorostu Davida Holoubka zařídili vítěznou premiéru mezi dospělými. Za Inter snížil v 71. minutě Rodrigo Palacio, hosté navíc v závěru přišli o vyloučeného Andreu Ranocchia.
Teprve šestatřicetiletý Holoubek, který nahradil v pondělí odvolaného Zdeňka Ščasného, sáhl k několika překvapivým změnám v sestavě. Do základu se po delší pauze vrátil Aleš Čermák s Danielem Holzerem a na lavičce byli hned tři dorostenci. Ani mezi náhradníky opět nebyl záložník Tomáš Rosický.
Kadlec se prosadil už v prvním poločase, nicméně první gól dal z jasného ofsajdu. Domácí měli i po přestávce navrch, ale branky nepřidali a Palacio je potrestal. Pak ale dostal červenou Ranocchia a dvougólový náskok vzápětí vrátil Letenským Holek. Sparta si tak po úvodní prohře se Southamptonem připsala první body v soutěži, Inter naopak navázal na nečekanou prohru s Hapoelem Beer Ševa.

AC Sparta Praha - Inter Milán 3:1 (2:0)

Góly: 7. a 25. V. Kadlec, 76. Holek - 71. Palacio.
Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portugalsko).
ŽK: Frýdek, Juliš, V. Kadlec, Pulkrab - Ranocchia.
ČK: 75. Ranocchia.
Diváci: 14.651.
Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, Michal Kadlec (73. Pulkrab) - Čermák (87. Lafata), Frýdek (66. Juliš), Dočkal, Sáček, Holzer - V. Kadlec. Trenér: Holoubek.
Inter: Handanovič - D'Ambrosio (56. Ansaldi), Ranocchia, Murillo, Miangue - Gnoukouri (70. Icardi), Banega, Melo - Candreva (63. Perišič), Palacio, Éder. Trenér: De Boer.

Ve druhém utkání skupiny K hrál Hapoel Beer Ševa se Southamptonem 0:0.

Tabulka skupiny K

1. Southampton 1-1-0 3:0 4
2. Hapoel Beer Ševa 1-1-0 2:0 4
3. Sparta 1-0-1 3:4 3
4. Inter Milán 0-0-2 1:5 0

Fotbalisté Liberce po prodělané epidemii a karanténě prohráli v 2. kole základní skupiny Evropské ligy s PAOK Soluň 1:2. Skóre dnešního duelu otevřel už po 40 sekundách ruský útočník Slovanu Nikolaj Komličenko, ale v desáté minutě srovnal z penalty kapitán Stefanos Athanasiadis a stejný hráč v 82. minutě rozhodl.

Liberec tak v šestém utkání této sezony Evropské ligy poprvé prohrál a po úvodní remíze 2:2 na hřišti Karabachu je ve skupině J s jedním bodem na kontě na třetím místě o tři body za PAOK a Fiorentinou, kterou přivítá 20. října.

FC Slovan Liberec - PAOK Soluň 1:2 (1:1)

Góly: 1. Komličenko - 10. z pen. a 82. Athanasiadis.
Rozhodčí: Bognar - Buzás, Varga - Farkas, Solymosi (všichni Maďarsko).
ŽK: Sýkora, Bartošák - Leovac, Varela, Caňas, Rodrigues.
Diváci: 8880.
Liberec: Dúbravka - Coufal, Latka, Hovorka, Bartošák (79. Baroš) - Breite, Folprecht (73. Karafiát) - Bartl (46. Ekpai), Sýkora, Vůch - Komličenko. Trenér: Trpišovský.
PAOK: Glykos - Matos, Varela, Tzavellas, Leovac - Caňas, Cimirot - Rodrigues, Šachov (73. Thiam), Campos (59. Mystakidis) - Athanasiadis (86. Crespo). Trenér: Ivič.

FC Slovan Liberec - PAOK Soluň 1:2, Evropská liga (29. 9. 2016)

Ve druhém utkání skupiny J porazila Fiorentina Karabach 5:1.

Tabulka skupiny J

1. Fiorentina 1-1-0 5:1 4
2. PAOK Soluň 1-1-0 2:1 4
3. Slovan Liberec 0-1-1 3:4 1
4. Karabach 0-1-1 3:7 1

Fotbalisté Plzně remizovali i ve druhém utkání v základní skupině Evropské ligy. Po domácím výsledku 1:1 s AS Řím dnes hráli 0:0 na hřišti Austrie Vídeň. Rozhodčí domácím kvůli ofsajdu neuznali dva góly.

Viktoria prodloužila sérii bez výhry v evropských pohárech na 11 zápasů a v tabulce skupiny E je třetí o dva body za Austrií a Římem. Další utkání odehraje český mistr 20. října na svém stadionu proti rumunské Astře Giurgiu.

Plzeňský trenér Roman Pivarník udělal v základní sestavě jedinou změnu od sobotního ligového utkání v Teplicích, když Poznar v útoku nahradil Ďuriše. Na straně Austrie dostal poprvé v sezoně šanci český stoper Patrizio Stronati.

Austria Vídeň - FC Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Beaton - Chambers, Potter - Clancy, Robertson (všichni Skotsko).
ŽK: Filipovic, Serbest - Limberský, Matějů, Hejda, Kace, Krmenčík.
Diváci: 16.509.
Austria: Almer - Larsen, Stronati, Filipovic, Martschinko - Serbest, Holzhauser - Venuto (79. Tajouri-Shradi), Grünwald, Pires - Kayode (85. Friesenbichler). Trenér: Fink.
Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (58. Kopic), Kace (90.+1 Hromada), Hořava, Zeman - Poznar, Bakoš (66. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

Výsledek druhého utkání skupiny E: AS Řím - Astra Giurgiu 4:0.