Plzeň ve druhém utkání základní skupiny Evropské ligy doma porazila Beer Ševu 3:1 a po úvodní prohře 0:3 s FCSB v soutěži poprvé bodovala. Jako první se ve 29. minutě trefil Milan Petržela, v 69. minutě vyrovnal Anthony Nwakaeme, ale čtvrt hodiny před koncem rozhodl Jan Kopic. Těsně před koncem ještě přidal pojistku náhradník Marek Bakoš.

Hapoel, za který odehrál celý zápas český útočník Tomáš Pekhart, nenavázal na výhru 2:1 nad Luganem. Viktorii čeká další utkání v Evropské lize 19. října ve Švýcarsku proti Luganu, které dnes prohrálo 1:2 s FCSB. Bukurešťský tým vede tabulku skupiny G s šesti body.

Plzeň - Beer Ševa 3:1, Evropská liga, 28.9.2017

Pražská Slavia remizovala ve druhém utkání základní skupiny Evropské ligy v Astaně 1:1. Pražany poslal na umělé trávě v Kazachstánu do vedení v 18. minutě Kamerunec Michael Ngadeu, pak hosté dvakrát trefili břevno a ve 42. minutě srovnal Marin Tomasov.

Červenobílí mají v součtu s úvodní výhrou 1:0 nad Maccabi Tel Aviv po dvou zápasech čtyři body, Astana získala první bod. Český šampion se příště představí 19. října na půdě favorizovaného Villarrealu, který hraje dnes večer v Tel Avivu. Ze skupiny postoupí první dva týmy.

Slávisté protáhli čekání na venkovní výhru v pohárech, které trvá od roku 2007 už 19 utkání. Kazašský mistr zase prodloužil svou domácí sérii bez porážky na evropské scéně na 16 zápasů.

Fotbalisté Zlína ve 2. kole Evropské ligy prohráli na hřišti Lokomotivu Moskva 0:3. Zasloužil se o to portugalský záložník Manuel Fernandes, který už v 17. minutě zaznamenal hattrick. Šlo o vůbec nejrychlejší tři góly jednoho hráče v Evropské lize od začátku zápasu.

Zlín se sice snažil s výsledkem něco udělat, měl 15 střeleckých pokusů, v koncovce se mu však nedařilo. Po dvou kolech má na kontě jediný bod a žádný vstřelený gól. Ve skupině F je na posledním místě.