27. 7. 2017

Evropská liga: Sparta a M. Boleslav rozehrají 3. předkolo

Pražská Sparta vstupuje do nové sezony na hřišti CZ Bělehrad, Mladá Boleslav se bude snažit dobře rozehrát 3. předkolo Evropské ligy doma proti albánskému Skënderbeu Korcë.

Na stadionu, kde se díky penaltovému dloubáku Antonína Panenky ve finále mistrovství Evropy 1976 psala historie československého fotbalu, vstoupí dnes do nové sezony pražská Sparta. A letenský klub věří, že po letních revolučních změnách i on v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy proti Crvené Zvezdě Bělehrad odstartuje novou a úspěšnou éru.

Sparta přes léto přivedla bývalého kouče Interu Milán nebo Panathinaikosu Andreu Stramaccioniho a deset nových hráčů v čele s rakouským útočníkem Marcem Jankem, tureckým stoperem Semihem Kayou nebo izraelským záložníkem Talem Ben Chaimem.

Zatímco pro Spartu půjde o první soutěžní zápas v sezoně i pod vedením trenéra Stramaccioniho, Crvena Zvezda už má za sebou postupy přes maltskou Florianu (3:0, 3:3) a Irtyš Pavlodar (1:1, 2:0). V prvním kole srbské ligy pak porazila Radnički Niš 3:0.

Utkání v Bělehradu začne ve 20:30. Odveta v Praze bude na programu o týden později.

Fotbalisté Mladé Boleslavi mají před sebou za posledních sedm let už pátý pokus projít přes 3. předkolo Evropské ligy. Předchozí snažení proti AEK Larnaka, Twente, Lyonu a Škendiji Tetovo skončila neúspěchem, nyní jim v cestě stojí třetí tým albánské ligy Skënderbeu Korcë. Celek, který před dvěma roky hrál základní skupinu Evropské ligy, přivítají od 18:00 v úvodním duelu na domácím stadionu.

Středočeský celek ve 2. předkole vyřadil irský Shamrock Rovers po výhrách 3:2 venku a 2:0 doma. O všechny branky se postarali útočníci Golgol Mebrahtu a Jan Chramosta. Chramosta by na hřišti neměl chybět ani nyní, přestože z minulého utkání odstoupil s poraněným břišním svalem. K dispozici by měla být i nová posila do útoku Nikolaj Komličenko, jehož hostování z Krasnodaru klub na začátku týdne dotáhl.