Fotbalisté Sparty vyhráli v dnešním třetím kole Evropské ligy na hřišti Hapoelu Beer Ševa 1:0. O vítězství letenského celku v Izraeli rozhodl v 71. minutě z ojedinělé šance střídající útočník Matěj Pulkrab.
Sparta, kterou už v neděli čeká důležitý ligový duel s obhájcem titulu Plzní, před zápasem řešila rozsáhlou marodku. Kvůli zraněním jí chybělo hned devět hráčů v čele s Rosickým, Váchou, Frýdkem nebo Costou, do sestavy se však poprvé od srpna vrátil Zahustel. Oproti nedělnímu utkání s Jihlavou zůstal jen na lavičce útočník Lafata.
Sparta díky vítězství ani v pátém utkání pod vedením trenéra Holoubka neprohrála a v tabulce Evropské ligy jí po třech kolech patří se šesti body první místo. Beer Ševa zaostává stejně jako Southampton o dva body, poslední Inter Milán ztrácí na letenský celek tři body.

Hapoel Beer Ševa - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Gól: 71. Pulkrab.
Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorvatsko).
ŽK: Juliš, Holek, Dočkal.
Beer Ševa: Goreš - Bitton, Vítor, Cedek, Korhut - Radi (68. Buzaglo), Ogu, Hoban (73. Sahar) - Melikson, Maranhao (81. Ghadir), Nwakaeme. Trenér: Barak Bakhar.
Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, M. Kadlec - Zahustel, Mareček, Dočkal, Holzer (46. Pulkrab) - Juliš (77. Lafata), V. Kadlec (90.+1 Dudl). Trenér: Holoubek.

Ve druhém utkání skupiny K zdolal Inter Milán Southampton 1:0.

Tabulka skupiny K

1. Sparta 2-0-1 4:4 6
2. Southampton 1-1-1 3:1 4
3. Hapoel Beer Ševa 1-1-1 2:1 4
4. Inter Milán 1-0-2 2:5 3

Liberec prohrál ve 3. kole základní skupiny Evropské ligy po velkých chybách v defenzivě s Fiorentinou 1:3 a výrazně se mu vzdálil postup. Italský celek vedl ve 23. minutě po dvou trefách Nikoly Kaliniče 2:0, v 58. minutě sice snížil Petr Ševčík, ale v 70. minutě rozhodl Khouma Babacar.
Slovan tak má po třech zápasech skupiny jen bod a uzavírá tabulku. Na dvojici PAOK Soluň, Karabach ztrácí tři body a na vedoucí Fiorentinu šest. Právě na půdě italského týmu se Liberec představí za dva týdny. Ze skupiny postoupí dál první dva celky.

FC Slovan Liberec - AC Fiorentina 1:3, Evropská liga (20. 10. 2016)

FC Slovan Liberec - ACF Fiorentina 1:3 (0:2)

Góly: 58. Ševčík - 8. a 23. Kalinič, 70. Babacar.
Rozhodčí: Gözübüyük - Van Dongen, Goossens - Van Boekel, Janssen (všichni Nizozemsko).
ŽK: Breite, Karafiát, Navrátil, Coufal - Tomovič, Valero, Bernardeschi.
ČK: 84. Breite.
Diváci: 9037.
Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Karafiát, Sýkora (68. Bartošák) - Breite, Folprecht - Navrátil (72. Bartl), Ševčík, Vůch - Komličenko (78. Markovič). Trenér: Trpišovský.
Fiorentina: Tatarusanu - Tomovič, Rodríguez, Astori - Badelj - Vecino, Valero, Cristóforo (62. Bernardeschi), Olivera - Kalinič (53. Tello), Babacar (79. Sánchez). Trenér: Sousa.

Ve druhém utkání skupiny J vyhrál Karabach nad PAOK Soluň 2:0.

Tabulka skupiny J

1. Fiorentina 2-1-0 8:2 7
2. PAOK Soluň 1-1-1 2:3 4
3. Karabach 1-1-1 5:7 4
4. Liberec 0-1-2 4:7 1

Fotbalisté Plzně prohráli v Evropské lize doma s Astrou Giurgiu 1:2 a zkomplikovali si boj o postup ze skupiny E. Po třech kolech jsou s pouhými dvěma body poslední a nutně potřebují za dva týdny vyhrát odvetu v Rumunsku.
Český mistr měl herní převahu, ale při absenci zraněného kapitána Romana Hubníka špatně pokrýval brejky soupeře. V závěru poločasu domácí potrestal Denis Alibec, který byl i u druhého gólu po změně stran. Jeho přihrávku usměrnil do vlastní branky Tomáš Hořava. Ten alespoň pět minut před koncem snížil, když dorazil do sítě vlastní neúspěšnou penaltu.
Plzeň protáhla čekání na výhru v evropských pohárech už na dvanáct utkání. Navíc šlo už o devátý zápas v řadě s rumunským celkem, který nedokázal český klub vyhrát. Pro Viktorii to pak byla první porážka po deseti soutěžních zápasech, nenaladila se tak ideálně na nedělní ligový šlágr se Spartou.

FC Viktoria Plzeň - Astra Giurgiu 1:2, Evropská liga (Plzeň, 20. 10. 2016)

FC Viktoria Plzeň - Astra Giurgiu 1:2 (0:1)

Góly: 86. Hořava - 41. Alibec, 64. vlastní Hořava.
Rozhodčí: Eskov - Mosjakin, Demeško (všichni Rusko).
ŽK: Baránek, Krmenčík, Petržela - Mansaly.
Diváci: 9440.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Baránek, Limberský - Petržela, Hořava, Kace, Zeman (76. Kovařík) - Ďuriš (53. Poznar), Bakoš (64. Krmenčík). Trenér: Pivarník.
Astra: Lung - Sapunaru, Geraldo Alves, Fabrício - Morais, Seto, Lovin (90.+2 Oros), Mansaly, Lazič - Alibec (90. Florea), Budescu (84. Ionita). Trenér: Sumudica.

Ve druhém utkání skupiny E remizoval AS Řím s Austrií Vídeň 3:3.