Na Letné porazili sparťané Hapoel Beer Ševa 2:0 a k postupu do jarního play off jim tak v příštím duelu se Southamptonem stačí uhrát bod. O výhře domácích rozhodl už v prvním poločase vlastní gól Bena Bittona a zásah Davida Lafaty.

Fotbalisté Liberce prohráli ve 4. kole skupiny Evropské ligy na půdě Fiorentiny 0:3 a jejich postupové šance před závěrečnými dvěma zápasy jsou už spíše teoretické. Slovan s mnoha absencemi v obraně prohrával ve Florencii od 30. minuty, kdy Josip Iličič proměnil penaltu. Druhý gól lídra tabulky přidal ve 42. minutě Nikola Kalinič a skóre uzavřel po pauze Sebastián Cristóforo.

AC Sparta Praha - Hapoel Beer Ševa 2:0 (2:0)

Góly: 23. vlastní Bitton, 38. Lafata.
Rozhodčí: Vad - Albert, Viszokai (všichni Maďarsko).
ŽK: Karavajev, Pulkrab.
Diváci: 12.891.
Sparta: Koubek - Karavajev, Michal Kadlec, Mazuch, Costa - Juliš (72. Dudl), Holek, Dočkal, Mareček, Holzer (90. Milan Kadlec) - Lafata (80. Pulkrab). Trenér: Holoubek.
Beer Ševa: Goreš - Taha, Vítor (46. Šabtai), Cedek - Bitton, Hoban, Radi, Buzaglo (62. Ghadir), Korhut - Melikson, Maranhao (73. Sahar). Trenér: Bakhar.

Ve druhém utkání skupiny K vyhrál Southampton nad Interem Milán 2:1.

Tabulka skupiny K

1. Sparta 3-0-1 6:4 9
2. Southampton 2-1-1 5:2 7
3. Hapoel Beer Ševa 1-1-2 2:3 4
4. Inter Milán 1-0-3 3:7 3

ACF Fiorentina - FC Slovan Liberec 3:0 (2:0)

Góly: 30. Iličič z pen., 42. Kalinič, 73. Cristóforo.
Rozhodčí: Stavrev - Kirovski, Kostadinov - Meckarovski, Jakimovski (všichni Makedonie).
ŽK: Tomovič - Súkenník, Bartošák.
Diváci: 11.583.
Fiorentina: Tatarusanu - Tomovič, Rodríguez, De Maio, Milič - Sánchez, Valero (79. Babacar), Cristóforo, Chiesa - Iličič (69. Vecino) - Kalinič (86. Bernardeschi). Trenér: Sousa.
Liberec: Hladký - Sýkora (79. Navrátil), Coufal, Hovorka (17. Nitrianský), Bartošák - Súkenník - Bartl, Ševčík, Folprecht, Vůch - Markovič (59. Komličenko). Trenér: Trpišovský.

Ve druhém utkání skupiny J prohrál PAOK Soluň s Karanachem 0:1.

Tabulka skupiny J

1. Fiorentina 3-1-0 11:2 10
2. Karabach 2-1-1 6:7 7
3. PAOK Soluň 1-1-2 2:4 4
4. Liberec 0-1-3 4:10 1

AC Fiorentina - FC Slovan Liberec 3:0, Evropská liga (3. 11. 2016)

Plzeň v Bukurešti remizovala s Astrou Giurgiu 1:1, rumunskému soupeři nevrátila minulou domácí prohru 1:2 a ani ve čtvrtém zápase Evropské ligy nezvítězila. Český mistr se třemi body zůstal poslední v tabulce skupiny E. Tu vede s osmi body AS Řím, Austria Vídeň má pět bodů a Giurgiu čtyři.

Astra Giurgiu - FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)

Góly: 19. Stan - 25. Krmenčík.
Rozhodčí: Jefet - Davidy, Šimon - Adler, Reinshreiber (všichni Izrael).
ŽK: Lovin, Budescu, Lung - Hromada.
Astra: Lung - Sapunaru, Geraldo Alves, Oros - Stan, Mansaly, Lovin (55. Nicoara), Júnior Morais - Seto, Budescu (75. Niculae), Filipe Teixeira (88. Ionita). Trenér: Sumudica.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Matějů - Hromada (88. Bakoš), Hrošovský - Petržela, Kace (62. Hořava), Kovařík (67. Kopic) - Krmenčík. Trenér: Pivarník.

Ve druhém utkání skupiny E prohrála Austria Vídeň s AS Řím 2:4.