Liberečtí vítězstvím zvýšili své šance na čtvrtý postup do hlavní fáze soutěže v historii klubu a druhý po sobě. Odveta se hraje za týden na severu Čech.
Slovan se prosadil po půlhodině hry, kdy hlavou zužitkoval rohový kop pravý bek Vladimír Coufal, který se gólem podílel i na předchozím postupu přes Admiru Mödling. Egon Vůch a Igor Súkenník navíc trefili konstrukci branky. Larnaka dohrávala od 65. minuty bez vyloučeného Juanmy Ortize.

Slavia prohrála s Anderlechtem Brusel doma 0:3 a před odvetou v Beglii ztratila reálné šance na postup do skupiny. Pražané, kteří se vrátili do pohárů po téměř sedmi letech, drželi s favoritem celý první poločas krok, ale druhé dějství jim hrubě nevyšlo.

Sparta uhrála v úvodním utkání play off Evropské ligy na hřišti dánského pohárového nováčka Sönderjyske bezbrankovou remízu. Odveta v Praze, ve které bude letenský celek usilovat o třetí postup do základní skupiny za sebou, se hraje příští týden.