Slavii poslal v posledním derby této sezóně do vedení Tomáš Souček, jenž se proti Spartě opět prosadil z rohového kopu. Hosté v Edenu sice srovnali gíky penaltě v podání záložníka Kangy, ale Slavia v druhém poločase potvrdila dominanci v celém zápase, vstřelila vítězný gól a zaslouženě vyhrála.

V dalším nedělním utkání Jablonec porazil Liberec 1:0 díky brance Holeše a plzeňská Viktoria v domácím utkání remizovala s Baníkem Ostrava 1:1. To znamená, že ostravský Baník si zahraje s Mladou Boleslaví play-off o účast v předkole Evropské ligy.

Fotbalisté Příbrami sice v závěrečném pátém kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu doma porazili sestupující Duklu 3:2, přesto musí do baráže. Rozhodl o tom bod Bohemians 1905 za remízu 1:1 s Opavou, který si pražský celek zajistil až v páté minutě nastavení.

Slavia - Sparta 2:1, finálová skupina

Příbram sice s Duklou dvakrát prohrávala, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Keita a po přestávce otočil skóre dvěma proměněnými penaltami Matoušek. Středočeský celek díky vítězství mohl pomýšlet na záchranu, ale do baráže ho poslal kapitán Bohemians 1905 Jindřišek, který proti Opavě vyrovnal v 95. minutě.

"Klokani" díky bodu udrželi třetí místo v tabulce skupiny o záchranu, které jako poslední znamená udržení. Mají sice stejně bodů jako čtvrtá Příbram, ale v jejich prospěch rozhodlo lepší umístění v základní části. V ní byli Bohemians 1905 jedenáctí, zatímco Příbram, kterou čeká v baráži druholigové Brno, byla čtrnáctá.

Ve zbývajícím utkání si Slovácko díky dvěma gólům Sadílka poradilo 2:0 s Karvinou. Domácí, kteří už před zápasem měli jistotu udržení, zakončili nadstavbu bez jediné porážky. Ani slezskému celku už o nic nešlo, protože o jeho účasti v baráži s druholigovou Jihlavou se rovněž rozhodlo už dříve.

5. kolo nadstavby první fotbalové ligy:

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 2:1 (1:1)

Branky: 7. Souček, 50. Baluta - 21. Kanga z pen. Rozhodčí: Berka - Kubr, Flimmel - Adam (video). ŽK: Baluta, Souček, Stoch - Kanga, Plavšič. Diváci: 17.000.

FK Jablonec - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 47. Holeš. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Leška - Hrubeš (video). ŽK: Holeš - Potočný. Diváci: 3410.

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 1:1 (1:0)

Branky: 5. Pernica - 66. Procházka. Rozhodčí: Nenadál - Horák, Vodrážka - Lerch (video). ŽK: Petržela, Beauguel - Fillo. Diváci: 7787.

Nadstavba první fotbalové ligy - odvetné utkání finále skupiny o Evropu:

FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 3:0 (0:0)

Branky: 52. Komličenko z pen., 77. Přikryl, 89. Ladra. Rozhodčí: Houdek - Caletka, Novák. ŽK: Buchta, Bačo (oba Zlín). Diváci: 3063. První zápas: 1:3, postoupila Mladá Boleslav.

5. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o záchranu:

1. FC Slovácko - MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 43. a 90.+2 Sadílek. Rozhodčí: Cieslar - Mokrusch, Dresler. Bez karet. Diváci: 3124.

1. FK Příbram - FK Dukla Praha 3:2 (1:1)

Branky: 60. z pen. a 65. z pen. Matoušek, 35. Keita - 14. Krunert, 57. Hadaščok. Rozhodčí: Zelinka - Vitner, Vaňkát. ŽK: Antwi - Ostojič, Hruška. Diváci: 1266.

Bohemians Praha 1905 - SFC Opava 1:1 (0:0)

Branky: 90.+5 Jindřišek - 67. Janetzký. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Fišer. ŽK: Ljovin - Schaffartzik, Souček, Svozil. Diváci: 3753.