2. 11. 2018

F:L: Derby "S" skončilo remízou, Plzeň vyhrála v Ostravě

Fotbalisté Teplic vyhráli v páteční předehrávce na hřišti Bohemians Praha 1905 3:2, když otočili skóre v druhém poločase. Viktoria Plzeň dokázala v sobotním prvním utkání vyhrát v Ostravě nad Baníkem. Nedělní 290. derby mezi Spartou a Slavií vítěze nepoznalo, utkání skončilo remízou 2:2.

Fotbalisté Liberce porazili v dohrávce 14. ligového kola Mladou Boleslav 1:0. Souboj sousedů ze středu tabulky rozhodl v 87. minutě střídající Filip Oršula, v prvním poločase domácí Roman Potočný neproměnil penaltu. Slovan vyhrál po dvou kolech, v nichž nedal gól, a na sedmém místě ztrácí šest bodů na šestý Jablonec. Mladá Boleslav prohrála ve vzájemných zápasech počtvrté za sebou a na osmé příčce má tříbodové manko na Liberec.

FC Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 87. Oršula. Rozhodčí: Hrubeš - Hrabovský, Caletka - Adam (video). ŽK: Ševčík, Karafiát, Breite - Přikryl, Kateřiňák, Komličenko. Diváci: 3933.

Fotbalisté Sparty remizovali v pražském derby se Slavií 2:2. Hosté ve šlágru 14. ligového kola vedli od 36. minuty po trefě Ondřej Kúdely, Letenští ještě do pauzy otočili stav po gólu Benjamina Tetteha a proměněné penaltě Guélora Kangy, ale v 70. minutě zajistil dělbu bodů Tomáš Souček.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 2:2 (2:1)

Branky: 42. Tetteh, 45.+2 Kanga z pen. - 36. Kúdela, 70. Souček. Rozhodčí: Ardeleanu - Nádvorník, Moláček - Franěk (video). ŽK: Kanga, Radakovič, Chipciu - Ngadeu, Kúdela, Traoré, Souček, Olayinka. Diváci: 17.398.

Fotbalisté Zlína ve 14. kole první ligy porazili Karvinou 2:1. "Ševci" zasadili soupeři rozhodující úder hned po změně stran dvěma rychlými góly v rozmezí pouhých dvou minut. První branku vstřelil ve 46. minutě Pavel Vyhnal a druhou přidal Libor Holík. Za hosty snížil střídající Petr Galuška. Zlín navázal na minulou výhru nad Spartou a v tabulce se posunul na třetí místo před Ostravu. Naopak Karviná po druhé porážce za sebou klesla na předposlední příčku.

FC Fastav Zlín - MFK Karviná 2:1 (0:0)

Branky: 46. Vyhnal, 48. Libor Holík - 74. Galuška. Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Ratajová. ŽK: Dostál - Dramé. Diváci: 3372.

Fotbalisté Slovácka ukončili sérii ligových porážek, která se zastavila na osmi utkáních. Tým z Uherského Hradiště zvítězil ve 14. kole nejvyšší soutěže v Příbrami jasně 3:0 a odpoutal se z posledního místa tabulky na čtrnáctou pozici.

Góly Slovácka vstřelili v druhé půli Tomáš Zajíc, Lukáš Sadílek a Jan Kuchta. Nováček z Příbrami počtvrté za sebou prohrál při celkovém skóre 1:18 a je třináctý s náskokem dvou bodů na dnešního soupeře a čtyř bodů na poslední Duklu.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 0:3 (0:0)

Branky: 50. Zajíc, 85. Sadílek, 90.+3 Kuchta. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hock. ŽK: Voltr, Nitrianský, Kodr, Květ, Tregler - Zajíc, Machalík, Trmal.

Fotbalisté Olomouce ve 14. kole první ligy remizovali 2:2 s Opavou, přestože prohrávali už o dvě branky. Slezany poslali do vedení Petr Zapalač s Tomášem Smolou, ale ještě v prvním poločase snížil Michal Vepřek a v závěru zápasu vyrovnal Martin Nešpor. Sigma tak podruhé za sebou vymazala dvoubrankovou ztrátu, když v minulém kole v Karviné prohrávala 0:2, ale nakonec zvítězila 3:2.

SK Sigma Olomouc - SFC Opava 2:2 (1:2)

Branky: 39. Vepřek, 89. Nešpor - 9. Zapalač, 22. Smola. Rozhodčí: Příhoda - Kříž, Vlček. ŽK: Nešpor, Sladký, Pilař - Kayamba, Šrom, Schaffartzik, Jursa, Hrabina, Svozil. Diváci: 3512.

Fotbalisté Dukly ve 14. kole první ligy doma utrpěli s Jabloncem debakl 2:6 a vrátili se na poslední místo. Severočeši venku v nejvyšší soutěži zvítězili potřetí za sebou a spravili si chuť po středečním pohárovém vyřazení s Karvinou. V neúplné tabulce jim patří páté místo.

Už během úvodních 21 minut na Julisce skórovali Lukáš Masopust, Martin Doležal a Michal Trávník z penalty. Ve druhém poločase přidali další branky hostů Rafael Acosta, David Hovorka a Miloš Kratochvíl. Za Duklu snižovali Uroš Djuranovič s Jakubem Podaným.

FK Dukla Praha - FK Jablonec 2:6 (0:3)

Branky: 59. Djuranovič, 74. Podaný - 9. Masopust, 14. Doležal, 21. Trávník z pen., 54. Acosta, 65. Hovorka, 86. Kratochvíl. Rozhodčí: Nenadál - Dobrovolný, Kožár. ŽK: Ďurica, Podaný (oba Dukla). Diváci: 1626.

Fotbalisté Plzně vyhráli ve 14. ligovém kole v Ostravě 1:0 a oplatili soupeři středeční vyřazení v osmifinále domácího poháru. Bojovný zápas rozhodl ve 45. minutě Jan Kopic, v 55. minutě neproměnil domácí Jiří Fleišman penaltu.

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 45. Kopic. Rozhodčí: Proske - Pospíšil, Flimmel - Zelinka (video). ŽK: J. Šašinka, Stronati - Limberský. Diváci: 12.919.

Fotbalisté Teplic otočili ligový zápas na hřišti Bohemians Praha 1905 a vyhráli 3:2. Severočeši tak z posledních tří zápasů vydolovali šest bodů a vylepšují si pozici po špatném vstupu do sezony. Bohemians naopak vyhráli jediné z posledních sedmi utkání a doma ztratili body pošesté za sebou.

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 2:3

Branky: 18. a 32. Hilál - 17. Jeřábek, 49. Trubač, 63. Vaněček. Rozhodčí: Lerch - Melichar, Černý. ŽK: Šmíd, Dostál - Král, Vaněček, Krob, Čmovš. Diváci: 4382.

Hlavním tahákem čtrnáctého kola je 290. derby pražských "S", které je na programu v neděli v podvečer na Letné.