12. 4. 2019

F:L: Derby skončilo remízou, Slavia vede ligu o pět bodů

Fotbalisté Plzně v 28. kole první ligy porazili 2:1 Ostravu a na druhém místě tabulky ztrácí na první Slavii pět bodů. Vedoucí celek totiž remizoval v nedělním derby se Spartou 1:1.

Plzeň, které rozhodčí v 19. minutě po konzultaci s videem zrušil nařízenou penaltu, prohrávala od 39. minuty, kdy se prosadil Stronati. Domácí ale ještě v prvním poločase vyrovnali, postaral se o to Chorý. Obrat pět minut před koncem dokonal Beauguel, kterému z hraniční ofsajdové situace přihrál Řezník.

Beauguel byl poté sice po druhé žluté kartě vyloučen, ale obhájce titulu si i v deseti připsal třetí vítězství za sebou a od třetí Sparty ho dělí deset bodů. Ostrava prohrála popáté z posledních sedmi kol a zůstala pátá.

Dvě kola před koncem základní části si situaci zkomplikoval Zlín, který podlehl 0:2 na hřišti předposlední Karviné a počtvrté za sebou prohrál a ani nedal gól.

Na devátém místě ho dělí jen tři body od jedenácté Opavy a dvanáctého Slovácka, které už jsou na příčkách znamenajících boje o udržení. Karviná díky výhře odskočila poslední Dukle na čtyři body.

Opava si poradila 2:1 s Olomoucí a od desátých Teplic, kterým patří poslední místo zajišťující play off o Evropskou ligu, ji dělí dva body. Stejně na tom je i Slovácko, jenž se díky výhře 2:0 nad Příbramí dočkalo prvního vítězství po šesti zápasech.

V nedělním derby šla do vedení domácí Slavia, když se ve dvacáté minutě prosadil po rohovém kopu Tomáš Souček. Krátce po přestávce ale vyrovnal tečovanou střelou Srdjan Plavšić a 291. derby skončilo remízou 1:1.

Pondělní dohrávku obstaral duel Mladé Boleslavia se Slovanem Liberec. V druhém poločase se střelecky prosadili hostující Potočný s Malinským, proměněná penalta v nastaveném čase v podání Přikryl uzavřela skóre na 1:2 z pohledu domácích.

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 1:2 (0:0)

Branky: 90.+4 Přikryl z pen. - 67. Potočný, 88. Malinský. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Dresler - Královec (video). ŽK: Bucha, Přikryl, Tatajev, Matějovský, Takács - Kačaraba, Kozák, Vukliševič. Diváci: 3058.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 1:1 (1:0)

Branky: 20. Souček - 53. Plavšič. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Caletka - Franěk (video). ŽK: Frydrych, Hušbauer, Masopust - Štetina, Kanga, Nita. Diváci: 19.370 (vyprodáno).

FK Jablonec - FK Dukla Praha 2:1 (1:1)

Branky: 41. Chramosta, 58. Hübschman - 22. Holík. Rozhodčí: Ginzel - Pelikán, Poživil. ŽK: Souček, Ďurica, Douděra. ČK: 37. Doumbia (všichni Dukla). Diváci: 2385.

FC Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 45. Chorý, 85. Beauguel - 39. Stronati. Rozhodčí: Orel - Kříž, Vlček - Adam (video). ŽK: Řezník, Beauguel - Fleišman, Fillo, Stronati. ČK: 90. Beauguel. Diváci: 9725.

SFC Opava - SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1)

Branky: 16. Jursa, 83. Smola - 44. Plšek. Rozhodčí: Adámková - Podaný, Paták. ŽK: Jursa, Smola, Žídek - Jemelka. Diváci: 2983.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 7. Zajíc, 52. Hofmann. Rozhodčí: Lerch - Dobrovolný, Ratajová. ŽK: Divíšek, Daníček, Juroška, Trmal, Franič - Matoušek, Tregler, Jan Rezek. Diváci: 3064.

MFK Karviná - Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 2. Wágner, 81. Budínský. Rozhodčí: Matějček - Blažej, Hock. ŽK: Krivák (Karviná). Diváci: 2114.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:0)

Branky: 80. Kuchta - 56. Dostál, 87. Nečas. Rozhodčí: Klíma - Hájek, Novák. ŽK: Bartek (Bohemians). Diváci: 2367.