6. 8. 2018

F:L: Dukla prohrála vlastním gólem s Bohemians

Třetí kolo fotbalové FORTUNA:LIGY ukončila dohrávka mezi pražskou Duklou a Bohemians. Na Julisce se z jednogólové výhry nakonec radovali hosté po vlastním gólu Martina Chlumeckého z prvního poločasu.

První pražské derby sezony v úvodu moc zajímavých momentů nenabídlo, z první větší šance ale hned padl gól. Ve 25. minutě Bartek vyslal po levé straně Maška, jehož přihrávku si před Julišem srazil Chlumecký ve skluzu do vlastní branky. V 69. minutě Mašek postupoval sám na branku Dukly, ale vyběhnutý Rada ho výborně vychytal. Holíkovu skákavou střelu vyrazil gólman Valeš. Pojistku "Klokanů" na konci nepřidal ani náhradník Vodháněl, jenž vypálil o kousek vedle. V dramatickém utkání ještě mohl vyrovnat střídající Holenda, ale akrobatickým kopem přes hlavu netrefil branku. Bohemians venku v nejvyšší soutěži vyhráli poprvé od loňského listopadu a po devíti zápasech. Na Julisce naplno bodovali po téměř čtyřech letech.

FK Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:1)

Branka: 25. vlastní Chlumecký. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Vlček. ŽK: Bezpalec - F. Hašek, Valeš. Diváci: 5262.

Fotbalisté Sparty po čtvrtečním vyřazení ve druhém předkole Evropské ligy od Spartaku Subotica vydřeli v domácí soutěži výhru 1:0 nad Slováckem. Pražský celek vyhrál i třetí kolo ligové sezony a připojil se k dalším dvěma zbylým stoprocentním týmům Slavii a Plzni. Zápas rozhodla ve 32. minutě svým premiérovým soutěžním gólem v letenském dresu ghanská letní posila Benjamin Tetteh. Slovácko prohrálo šestnáctý ze 17 ligových duelů na Spartě a po třech kolech má tři body.

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 32. Tetteh. Rozhodčí: Proske - Kotík, Vít. ŽK: Tetteh, Radakovič, Nita, Plavšič - Hofmann, Daníček. Diváci: 9034.

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve třetím ligovém kole vyhráli na stadionu Karviné 4:3 a dočkali se premiérových bodů v sezoně. Naopak tým kouče Romana Nádvorníka i potřetí v novém ročníku prohrál. Domácí sice v sedmigólové přestřelce dvakrát dorovnali ztrátu, ale na čtvrtou a premiérovou ligovou branku Tomáše Ladry z 83. minuty už byli krátcí a s Boleslaví po sérii čtyř zápasů bez prohry nebodovali.

MFK Karviná - FK Mladá Boleslav 3:4 (1:1)

Branky: 45.+2 Budínský z pen., 58. Wágner, 87. Ramírez - 23. Komličenko, 56. Konaté, 62. vlastní Janečka, 83. Ladra. Rozhodčí: Marek - Nádvorník, Horák. ŽK: Konaté, Král, Mareš (všichni M. Boleslav). Diváci: 3357.

Fotbalisté Plzně vyhráli i 3. kolo první ligy. Obhájce titulu vydřel vítězství 1:0 v Olomouci, které mu zařídila v 88. minutě letní posila střídající Roman Procházka. Viktoria je tak stejně jako vedoucí Slavia Praha bodově stoprocentní a přidat se k nim může v neděli Sparta. Sigma sice byla Plzni vyrovnaným soupeřem, ale doplatila na slabou koncovku. Viktorii v lize už 531 minut nedala gól a podeváté za sebou s ní ztratila body.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 88. Procházka. Rozhodčí: Berka - Kříž, Flimmel. ŽK: Yunis - Petržela. Diváci: 7049.

Fotbalisté Liberce remizovali s Teplicemi 2:2. Hosté dvakrát vedli po gólech Davida Vaněčka, který navázal na své dvě trefy z minulého utkání, ale Slovan pokaždé rychle srovnal. Nejprve se prosadil Petr Ševčík a v druhé půli střídající Jan Pázler. Teplice bodovaly ve vzájemných soubojích počtvrté za sebou a po třech kolech sezony jsou s pěti body bez porážky. Liberec má o bod méně.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 2:2 (1:1)

Branky: 34. Ševčík, 68. Pázler - 33. a 60. Vaněček. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Melichar. ŽK: Potočný, Ševčík - Moulis, Kučera, Soungole, Červenka, Diviš. Diváci: 4964.

Útočník Milan Baroš rozhodl hattrickem o vítězství fotbalistů Ostravy nad Příbramí 3:0 v třetím ligovém kole. Kapitán Baníku, který vstřelil tři góly v jednom utkání nejvyšší soutěže po pěti a půl letech, mohl přidat i další trefy, ale zbylé příležitosti mu pochytal hostující brankář. Ostrava doma v lize poosmé za sebou neprohrála a 315 minut tam neinkasovala. Baník si připsal druhou výhru v sezoně a připravil Příbrami její první porážku po návratu do nejvyšší soutěže.

FC Baník Ostrava - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 5., 22. a 51. Baroš. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Jirásek (Ostrava). Diváci: 7043.

Fotbalisté Jablonce se ve třetím ligovém kole dočkali prvního bodového zisku, když remizovali ve Zlíně 1:1. Od 70. minuty vedli po hlavičce Jakuba Považance, o výhru je ale připravil v 90. minutě vyrovnávacím gólem Jean-David Beauguel. "Ševci" po dvou výhrách ztratili první body. "Bod ze Zlína je potěšující, ale jsem zklamaný, že jsme zápas nedotáhli k vítězství. Inkasovali jsme branku hodně pozdě a už jsme výsledek nemohli zvrátit. Je to škoda," hodnotí trenér Jablonce Petr Rada.

FC Fastav Zlín - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 90. Beauguel - 70. Považanec. Rozhodčí: Orel - Blažej, Kubr. ŽK: Hnaníček, Poznar (oba Zlín). Diváci: 3480.

Fotbalisté Slavie zvítězili v páteční předehrávce 3. kola FORTUNA:LIGY nad nováčkem z Opavy 3:1. O triumfu červenobílých rozhodl Josef Hušbauer, který ve 20. minutě vstřelil svůj padesátý gól v české lize a krátce po pauze proměnil penaltu. V 80. minutě snížil Nemanja Kuzmanovič  a ve třetí minutě přidal pojistku při své premiéře za Pražany Peter Olayinka

SK Slavia Praha - SFC Opava 3:1 (1:0)

Branky: 20. a 51. z pen. Hušbauer, 90.+3. Olayinka - 80. Kuzmanovič. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Caletka. ŽK: Ngadeu - Radič. Diváci: 13.127.

Tabulka F:L ligy po 3. kole: