Dukla nevstoupila do utkání špatně a v úvodu mohla jít do vedení z penalty za faul Dreksy na Tetoura, ale Podaný přestřelil. Domácí potrestali zaváhání Pražanů dvěma góly Wágnera a jednou se trefil Guba. Předposlední Karviná udržela naději na účast v baráži, zatímco celek z Julisky po osmi letech opouští první ligu.

Slovácko si doma poradilo 4:1 s Opavou a díky vítězství má na prvním místě skupiny o záchranu náskok pěti bodů na čtrnáctou příčku, která znamená baráž. Avšak vzhledem k tomu, že Opava bude hrát s Příbramí a oba dva nemohou ve dvou kolech naplno bodovat, je Slovácko definitivně zachráněno.

Opava po první porážce v nadstavbě klesla na druhé místo a má na kontě 39 bodů. Třetí je s 37 body Příbram, která otočila zápas na hřišti Bohemians 1905 a vyhrála 4:1. Středočechy od dnešního soupeře na čtvrtém místě, které jako první znamená baráž, dělí jediný bod.

Ve skupině o titul si tři důležité body připsal Liberec díky výhře 1:0 v Ostravě. O výhře Slovanu rozhodl čtyři minuty před koncem Kamso Mara a odsoudil domácí ke čtvrté porážce za sebou. Baník během nepovedené série navíc nedal ani jeden gól.

Ve středečním podvečerním utkání Viktoria Plzeň hostila Spartu, která si o víkendu pojistila třetí místo. Domácí Viktorie měla zápas po celou dobu ve vlastní režii a nakonec porazil letenský celek 4:0. O dva góly se postaral Jan Kovařík, po jedné trefě přidali Hořava s Kopicem.

V druhém středečním utkání vedoucí Slavia prohrávala na domácím hřišti s Jabloncem po krásném gólu obránce Holeše, ale ještě do přestávky vyrovnal Traoré a pět minut před koncem technickou střelou rozhodl o vítězství domácích Tomáš Souček.

3. kolo nadstavby první fotbalové ligy:

Skupina o titul:

SK Slavia Praha - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 33. Traoré, 85. Souček - 9. Holeš. Rozhodčí: Nenadál - Vlasjuk, Poživil - Lerch (video). ŽK: Hušbauer, Baluta - Sobol, Břečka. Diváci: 11.124.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 4:0 (2:0)

Branky: 43. a 59. Kovařík, 23. Hořava, 61. Kopic. Rozhodčí: Marek - Blažej, Vlček - Adam (video). ŽK: Hejda (Plzeň). Diváci: 8842.

Plzeň - Sparta 4:0, finálová skupina

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 86. Mara. Rozhodčí: Matějček - Moláček, Myška. ŽK: Kuzmanovič, Mešaninov, O. Šašinka - Musa, Kozák, Hybš. Diváci: 5115.

Skupina o záchranu:

MFK Karviná - Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 22. a 79. Wágner, 42. Guba. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Z. Koval. ŽK: Ba Loua, Krivák - Ostojič, González, Douděra. Diváci: 1942.

1. FC Slovácko - SFC Opava 4:1 (2:0)

Branky: 2. Janošek, 5. Daníček z pen., 71. Havlík, 85. Hološko - 84. Bernadina. Rozhodčí: Machálek - Kotík, Vodrážka. ŽK: Zajíc - Hrabina. Diváci: 3106.

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 1:4 (1:2)

Branky: 2. Vaníček - 32. Mingazov, 44. Kingue, 50. Matoušek, 85. Polidar. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Šimáček. ŽK: Krch, Hůlka - Polidar. Diváci: 3055.

Bohemians - Příbram 1:4, skupina o záchranu