12. 7. 2019

F:L: Plzeň i Slavia zvládly úvodní zápas sezóny, Sparta prohrála

Úvodní čtyři utkání prvního kola nového ročníku FORTUNA:LIGY nabídla dvě výhry domácích, jednu remízu a výhru hostujícího týmu. Vítězný vstup si připsaly týmy Jablonce, Liberce a Plzně. Naopak Sparta prohrála doma se Slováckem, Slavia vyhrála ve Zlíně.

O výhře jabloneckého týmu rozhodl dvěma přesnými zásahy člen reprezentačního kádru do jednadvaceti let Jan Matoušek, jenž přišel do Jablonce na hostování z pražské Slavie. A hned první zápas nové sezóny mu vyšel skvěle.

Nejprve se trefil po rychlém brejku v prvním poločase, kdy nedal ve sprintérském souboji šanci obránci Köstlovi a prostřelil brankáře. Šest minut před koncem zápasu přidal druhý gól přesnou hlavičkou.

Liga pokračovala sobotními zápasy, ve kterých Baník Ostrava v domácím utkání nestačil Liberec, když o výhře severočeského klubu rozhodl v nastavení Roman Potočný krátce poté, co domácí neproměnili penaltu.

V druhém sobotním zápase remizovala Příbram v domácím utkání s Teplicemi. Za domácí se trefil Michal Škoda, v teplickém dresu se gólově prosadil Jakub Mareš.

Závěrečný sobotní zápas byl k vidění v Plzni, kde se Olomouc ujala vedení díky penaltě, kterou proměnil Plšek. Domácí ale do přestávky dokázali srovnat po gólu Kayamby, v druhém poločase obrat dokonali Kopic s Kovaříkem. Záložník Aleš Čermák si připsal asistence u všech tří gólů Plzně.

V nedělních zápasech vyhrála Opava na hřišti Českých Budějovic 1:0 a Mladá Boleslav porazila stejným výsledkem na domácí půdě Karvinou. K překvapení došlo na pražské Letné, kde domácí Sparta pod novým trenérem Václavem Jílkem nestačila na Slovácko, které vyhrálo na Sparta 2:0.

První kolo nové sezóny uzavřel pondělní zápas mistrovské Slavie ve Zlíně. O výhře úřadujících šampionů rozhodl Josef Hušbauer dvacet minut před koncem.

1. kolo FORTUNA:LIGY:

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)

Branky: 19. a 84. Matoušek. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Kříž - Lerch (video). ŽK: Považanec - Köstl, Hůlka. ČK: 90.+2 Köstl. Diváci: 2612.

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 1:2 (1:0)

Branky: 9. Kuzmanovič - 54. Pešek, 90.+4 Potočný. Rozhodčí: Berka - Kubr, Vaňkát. ŽK: Smola, Fleišman - Oscar, Breite, Potočný, Musa, Hoftych (trenér), Čech (trenér brankářů). Diváci: 7542.

1. FK Příbram - FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 43. Škoda - 72. Mareš. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Vitner. ŽK: Soldát - Kučera, Mareš. Diváci: 2862.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 3:1 (1:1)

Branky: 40. Kayamba, 72. Kopic, 90.+4 Kovařík - 34. Plšek z pen. Rozhodčí: Pechanec - Flimmel, Melichar - Adam (video). ŽK: Kopic, Kayamba - Štěrba, Greššák, Falta, Yunis, Vepřek, Radoslav Látal (trenér). ČK: 70. Yunis. Diváci: 9611.

SK Dynamo České Budějovice - SFC Opava 0:1 (0:1)

Branka: 32. Jurečka. Rozhodčí: Ginzel - Vlček, Hock. ŽK: Dedič, Mondek, Šulc, Stáňa (všichni Opava). Diváci: 4381.

FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 82. Komličenko z pen. Rozhodčí: Proske - Kotík, Caletka. ŽK: Túlio - Hanousek, Janečka, Kouřil, Rundič. ČK: 62. Hanousek. Diváci: 3728.

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 0:2 (0:2)

Branky: 19. Kalabiška, 30. Daníček. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hrabovský - Hrubeš (video). ŽK: Plavšič - Daníček, Dvořák, Kalabiška, Navrátil. Diváci: 14.155.

FC Fastav Zlín - SK Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branka: 70. Hušbauer. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Hájek - Marek (video). ŽK: Buchta (Zlín). Diváci: 5898 (vyprodáno).

PROGRAM 1. kola FORTUNA:LIGY 2019/2020

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 Pátek 12. 7. 2019 2:0 ČT sport
FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec Sobota 13. 7. 2019  1:2
1.FK Příbram - FK Teplice Sobota 13. 7. 2019 1:1
FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc Sobota 13. 7. 2019  3:1 02 TV Sport
FK Mladá Boleslav - MFK Karviná Neděle 14. 7. 2019 1:0
SK Dynamo České Budějovice - SFC Opava Neděle 14. 7. 2019 0:1
AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko Neděle 14. 7. 2019 0:2 02 TV Sport