1. 12. 2018

F:L: Plzeň porazila Olomouc, Slovácko zdolalo Spartu

Sedmnácté kolo FORTUNA:LIGY nabídlo v dosavadním průběhu tři utkání. V páteční předehrávce Teplice zdolaly Liberec, v sobotu Mladá Boleslav remizovala s Karvinou a Slovácko porazilo na domácím hřišti Spartu 2:1. V neděli vyhrál Baník Ostrava v Příbrami a Dukla získala bod za remízu na hřišti Bohemians, Plzeň zdolala Olomouc. V pondělních zápasech vyhrál Jablonec nad Zlínem a Slavia v Opavě.

Fotbalisté Jablonce porazili v dohrávce 17. ligového kola v souboji o třetí místo v tabulce Zlín 4:0. Domácí poslali v závěrečných čtyřech minutách první půle do vedení David Lischka s Martinem Doležalem a po pauze se trefili Tomáš Holeš a Jan Chramosta.

Severočeši si spravili chuť po čtvrteční prohře 0:1 v Evropské lize s Rennes a v nejvyšší soutěži podeváté za sebou neprohráli. Na třetím místě mají dvoubodový náskok na čtvrtou Spartu, Zlín klesl na šestou příčku.

FK Jablonec - FC Fastav Zlín 4:0 (2:0)

Branky: 42. Lischka, 45. Doležal, 57. Holeš, 82. Chramosta. Rozhodčí: Machálek - Moláček, Hrabovský. ŽK: Trávník - Vyhnal. Diváci: 1608.

Fotbalisté Slavie vydřeli výhru 3:2 na hřišti opavského nováčka a po 17. kole udrželi v čele tabulky čtyřbodový náskok na druhou Plzeň. Pražané vedli po gólu Jaromíra Zmrhala, jenže Slezané skóre otočili penaltou Pavla Zavadila a trefou Nemanji Kuzmanoviče.

Pak se ale podruhé prosadil Zmrhal a po vyloučení domácího Tomáše Smoly zajistil výhru sešívaných Tomáš Souček. Opava prohrála poprvé od návratu na svůj stadion z brněnského azylu.

SFC Opava - SK Slavia Praha 2:3 (1:1)

Branky: 38. Zavadil z pen., 53. Kuzmanovič - 24. a 59. Zmrhal, 74. Souček. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Myška. ŽK: Jursa, Žídek, Smola, Zavadil - Bořil, Ngadeu, Hušbauer. ČK: 70. Smola. Diváci: 5836.

Fotbalisté Plzně doma porazili Olomouc 2:0 a v první lize zabrali po dvou remízách 1:1 za sebou. Zápas 17. kola v úvodním poločase rozhodli Tomáš Chorý a vlastním gólem Martin Sladký. Obhájci mistrovského titulu na druhém místě stáhli náskok Slavie na jeden bod, Pražany ale ještě čeká pondělní dohrávka v Opavě. Čtrnáctá Sigma má v tabulce pouze tříbodový náskok na poslední Karvinou.

FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 2:0 (2:0)

Branky: 23. Chorý, 43. vlastní Sladký. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Dobrovolný - Adam (video). ŽK: Chorý - Vepřek. Diváci: 5316.

Fotbalisté Ostravy v 17. kole první ligy vyhráli 2:0 v Příbrami a po třech porážkách za sebou bodovali. Naopak středočeský celek natáhl sérii bez vítězství už na sedm zápasů. První gól hostů dal u Litavky v závěru prvního poločasu kapitán Baníku Robert Hrubý a výhru poté těsně před koncem zpečetil Bronislav Stáňa.

1. FK Příbram - FC Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 39. Hrubý, 90. Stáňa. Rozhodčí: Berka - Boček, Vitner. ŽK: Jánoš (Ostrava).

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 17. ligovém kole v malém pražském derby s Duklou bez branek. "Klokani" v nejvyšší soutěži nevyhráli doma poosmé za sebou. Bohemians protáhli čekání na ligové vítězství na šest kol a v tabulce jsou desátí. Dukla v nejvyšší soutěži potřetí za sebou bodovala a neinkasovala, zůstala však předposlední.

Bohemians Praha 1905 – FK Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Bezpalec, Souček, Tetour (všichni Bohemians). Diváci: 3101.

Fotbalisté Mladé Boleslavi potvrdili, že se jim proti Karviné nedaří a v 17. kole první ligy s posledním celkem tabulky jen remizovali 1:1. Na vedoucí gól domácího Tomáše Ladry odpověděl po změně stran Vojtěch Smrž.

Karviná se středočeským soupeřem bodovala popáté z šesti vzájemných ligových zápasů. Slezané získali první bod pod novým trenérem Norbertem Hrnčárem a ukončili sérii porážek, která se zastavila na čtyřech. Mladá Boleslav nevyužila šanci bodově dotáhnout v tabulce sedmý Liberec.

FK Mladá Boleslav – MFK Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 12. Ladra - 56. Smrž. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Horák. ŽK: Takács - Wágner, Berkovec. Diváci: 1236.

Fotbalisté Slovácka překvapivě porazili v 17. kole první ligy po dramatickém závěru Spartu 2:1. Pražané vedli od 61. minuty gólem Matěje Pulkraba, v 84. minutě ale srovnal Tomáš Zajíc a v nastavení otočil stav z pokutového kopu Marek Havlík.

Hosté neproměnili dvě penalty, první nedal Guélor Kanga a druhou v sedmé minutě nastavení střídající Mihailo Ristič. Letenští navíc dohrávali bez vyloučených Kangy a Eldara Čiviče.

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 2:1 (0:0)

Branky: 84. Zajíc, 90.+3 z pen. Havlík - 61. Pulkrab. Rozhodčí: Příhoda - Flimmel, Kubr - Hrubeš (video). ŽK: Juroška, Kalabiška, Janošek, Hofmann - Frýdek. ČK: 78. Kanga, 90. Čivič (oba Sparta). Diváci: 5124.

Fotbalisté Teplic v předehrávce 17. kola FORTUNA:LIGY porazili Liberec 1:0 a doma zvítězili poprvé po třech zápasech. Severočeský souboj rozhodl už ve třetí minutě Jakub Hora, další velké šance vychytal hostující brankář Filip Nguyen. Slovan zaváhal po sérii čtyř kol bez porážky a v tabulce zůstal sedmý, Teplice poskočily na deváté místo.

FK Teplice - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 3. Hora. Rozhodčí: Matějček - Caletka, Šimáček. ŽK: Čmovš, Vaněček - Hybš, Pešek. Diváci: 1187.