11. 11. 2018

F:L: Plzeň ztratila s Příbramí, Slavia po výhře vede o dva body

Po průběhu 15. kola FORTUNA:LIGY vede Slavia tabulku o dva body před Viktorií Plzeň. Slavia zvítězila nad Zlínem 3:1 zatímco Plzeň ztratila body po domácí remíze 1:1 s Příbramí. Ve sledovaném derby mezi Opavou a Baníkem Ostravou zvítězili domácí 2:1, Sparta vyhrála v Karviné.

Fotbalisté Slavie v 15. kole první ligy doma po obratu porazili Zlín 3:1 a v čele tabulky si vytvořili dvoubodový náskok na druhou Plzeň. "Ševce" v Edenu poslal do vedení v 17. minutě Pavel Vyhnal, ale ještě do pauzy otočili skóre Michal Frydrych a Miroslav Stoch z přímého kopu. Slovenský záložník přidal další gól na začátku druhé půle z penalty. Zlín nebodoval po třech kolech a je na šestém místě.

SK Slavia Praha - FC Fastav Zlín 3:1 (2:1)

Branky: 45.+1 a 47. z pen. Stoch, 22. Frydrych - 17. Vyhnal. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Dresler. ŽK: Olayinka, Bořil - Matejov, Hnaníček, Bartošák. Diváci: 10.107.

Fotbalisté Opavy v 15. kole první ligy vyhráli slezské derby s Ostravou 2:1 a svého hlavního rivala tak doma porazili poprvé od listopadu 1996. Na vyprodaném stadionu otevřel skóre domácí Joel Ngandu Kayamba a po hodině hry přidal druhý gól opavského týmu přesnou hlavičkou Tomáš Smola. Střídající Jakub Šašinka už pouze snížil. Ostrava tak z posledních pěti utkání v lize vyhrála jediné.

SFC Opava - FC Baník Ostrava 2:1 (1:0)

Branky: 35. Kayamba, 65. Smola - 84. J. Šašinka. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Caletka. ŽK: Svozil, Schaffartzik - Fleišman, Laštůvka, Baroš, Mešaninov, Stronati. Diváci: 6385 (vyprodáno).

Fotbalisté Plzně v 15. ligovém kole doma senzačně jen remizovali s Příbramí 1:1. Nováček na západě Čech vedl od 19. minuty po trefě Antonína Fantiše, ve 32. minutě vyrovnal Milan Petržela, ale další gól už favorit nedal. Obhájce titulu poprvé v ligové sezoně doma nevyhrál a Slavia mu v případě vítězství může na čele tabulky odskočit na dva body. Příbram bodovala po čtyřech kolech a zůstala třináctá.

FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 1:1 (1:1)

Branky: 32. Petržela - 19. Fantiš. Rozhodčí: Ginzel - Vlček, Kotalík. ŽK: Soldát, Antwi, Katidis (všichni Příbram). Diváci: 7849.

Fotbalisté Jablonce v 15. kole první ligy doma udolali Bohemians Praha 1905 2:1 a z posledních sedmi ligových duelů tak ztratili jen dva body. V tabulce se dostali už na čtvrté místo před Zlín, který ale má večerní zápas na Slavii k dobru. Jablonec vedl po penaltě Michala Trávníka, do poločasu sice srovnal Martin Hašek, ale Martin Doležal dvěma góly po změně stran rozhodl. Bohemians prohráli potřetí za sebou.

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 3:1 (1:1)

Branky: 62. a 79. Doležal, 10. Trávník z pen.- 44. M. Hašek. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Šimáček. ŽK: Kubista, Považanec, Kratochvíl (všichni Jab.). Diváci: 2861.

Fotbalisté Teplic v 15. kole první ligy remizovali 0:0 s Olomoucí a doma bodovali teprve potřetí z posledních deseti zápasů. Hanáci natáhli sérii bez porážky na pět zápasů. V tabulce patří severočeskému celku desáté místo těsně nad příčkami skupiny o udržení, Sigma má o bod méně a je dvanáctá.

FK Teplice - SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Dubravský - Hájek, Horák. ŽK: Ljevakovič - Houska, Vepřek. Diváci: 2535.

Fotbalisté Slovácka podlehli v 15. ligovém kole na domácím trávníku Liberci 0:1. Vítěznou branku Slovanu vstřelil Aleš Nešický, domácí útočník Jan Kuchta v 81. minutě neproměnil penaltu. Slovácko hrálo naposledy pod vedením trenéra Petra Vlachovského, kterého vystřídá od neděle Martin Svědík, jenž vystoupení svých nových svěřenců sledoval z tribuny.

Liberec si upevnil sedmé místo v tabulce a prodloužil úspěšnou sérii, v níž z posledních šesti kol prohrál jen jednou. Naopak Slovácko popáté za sebou doma prohrálo.

1. FC Slovácko - FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 30. Nešický. Rozhodčí: Rejžek - Pelikán, Kříž. ŽK: Sadílek, Kuchta - Nešický, Aarons, Potočný. Diváci: 3674.

Fotbalisté Sparty po třech venkovních prohrách v řadě zabrali a v Karviné na půdě předposledního celku tabulky zvítězili 3:1. Pražané sice ve Slezsku prohrávali 0:1, ale pak ve druhém poločasu využili dlouhou přesilovku po vyloučení autora domácí branky Lukáš Budínského.

O góly hostů se postarali Uroš Radakovič, Nicolae Stanciu a Srdjan Plavšič. Karvinští jsou šest kol v řadě bez výhry.

MFK Karviná - AC Sparta Praha 1:3 (1:0)

Branky: 34. Budínský z pen. - 51. Radakovič, 72. Stanciu, 86. Plavšič z pen. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Hrabovský - Zelinka (video). ŽK: Smrž, Krivák - Pulkrab, Čivič, Plavšič. ČK: 45. Budínský (Karviná). Diváci: 4260.

Fotbalisté Mladé Boleslavi v předehrávce 15. kola FORTUNA:LIGY doma remizovali s Duklou Praha bez branek. Středočeši tak protáhli domácí neporazitelnost v lize na šest utkání, ale z posledních šesti ligových duelů vyhráli jediný. Dukla zase teprve podruhé v sezoně bodovala venku, i když v závěru dohrávala bez vyloučeného Daniela Tetoura.

FK Mladá Boleslav - FK Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Berka - Kotík, Hock - Franěk (video). ŽK: Ďurica, Bezpalec, Tetour, Podaný, Souček, Doumbia. ČK: 89. Tetour (všichni Dukla). Diváci: 1683.

M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Takács (46. Chaluš), Hůlka, Mareš - Hubínek, Kateřiňák (86. Valenta) - Ladra, Přikryl, Konaté (54. Matějovský) - Džafič. Trenér: Weber.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Ďurica, Souček - Bilovský (66. Doumbia), Bezpalec, Tetour - Douděra (90. Bezdička), Djuranovič (74. Schranz), Podaný. Trenér: Skuhravý.