Vládní opatření v boji s nemocí covid-19 povolují na stadionech maximálně 300 lidí, ale stejně jako v úterý tribuny nebyly všude úplně prázdné. Například Bohemians 1905 a Opavě fandilo několik desítek permanentkářů nebo zástupců kotle. Na Spartě se do povolené kvóty fanoušci nevešli, oba kluby ale příznivcům připravily možnost sledování duelu aspoň v autokinech na Strahově a v Plzni.

Viktorii na Letné poslal do vedení v 26. minutě Lukáš Kalvach a pojistku přidal v úvodu druhé půle Jean-David Beauguel. V 87. minutě snížil střídající David Moberg Karlsson, ale vyrovnat už domácí nestihli. Západočeši vyhráli i šestý jarní soutěžní duel pod trenérem Adriánem Guľou. Sparta v lize už šestkrát po sobě nezvítězila a Plzni podlehla ve čtvrtém z posledních pěti utkání.

Liberec díky gólu Alexandrua Baluty z 50. minuty zvítězil ve čtvrtém z pěti jarních zápasů a spravil si chuť po sobotní porážce 0:2 v Teplicích v dohrávce 23. kola. Jihočeský nováček prohrál třetí ligové utkání za sebou a v tabulce zůstal osmý. Severočeši v nejvyšší soutěži neprohráli s Dynamem už potřinácté za sebou.

Tři body zařídili Bohemians Josef Jindřišek z penalty, Petr Hronek, vlastní gól Jevgenije Nazarova a Kamil Vacek. Pražané se díky druhé výhře za sebou přiblížili na rozdíl tří bodů desáté Olomouci, která drží poslední příčku zaručující start ve skupině o pohárovou Evropu. Tepličtí nepotvrdili triumf nad Libercem a zůstali dvanáctí.

Karviná ani v pátém ligovém zápase jarní části neprohrála a neinkasovala. Oběma mužstvům ve slezském souboji nebyl uznán gól kvůli ofsajdu. Opavští zůstali předposlední s náskokem tří bodů na šestnáctou Příbram, Karviná je v tabulce třináctá.

V úterý mistrovská Slavia vyhrála v Mladé Boleslavi 1:0, třetí Jablonec na svém hřišti zdolal Zlín 1:0. Na lavičce "Ševců" nevyšla obnovená premiéra kouči Bohumilu Páníkovi. Poslední Příbram při prvoligovém debutu trenéra Pavla Horvátha doma remizovala 0:0 s Ostravou. Slovácko v Uherském Hradišti hrálo také bez branek s Olomoucí.

Nejvyšší soutěž bude v sobotu a v neděli pokračovat 26. kolem.

25. kolo FORTUNA:LIGY:

FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 22. Ševčík. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kotík - Adam (video). ŽK: Mazuch, Wágner - Stanciu. Bez diváků.

FK Jablonec - FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 31. Holík. Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Ratajová. ŽK: Conde, Jiráček (oba Zlín). ČK: 48. Plechatý (Jablonec). Bez diváků.

1. FK Příbram - FC Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Marek - Vodrážka, Batík - Královec (video). ŽK: Kingue, Pazdera, Kříž - Buchta, Jirásek, Baroš. Bez diváků.

1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Klíma - Moláček, Caletka. ŽK: Hofmann, Daníček, Reinberk, Svědík (trenér) - Breite. Bez diváků.

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)

Branky: 87. Karlsson - 26. Kalvach, 52. Beauguel. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Vlček - Ardeleanu (video). ŽK: Costa, Krejčí, Štetina, Kozák, Kanga - Kalvach, Limberský, Řezník.

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 4:0 (2:0)

Branky: 12. Jindřišek z pen., 21. Hronek, 64. vlastní Nazarov, 90.+2 Vacek. Rozhodčí: Pechanec - Horák, Myška - Julínek (video). ŽK: Kodeš, Knapík, Řezníček (všichni Teplice). Bez diváků.

SK Dynamo České Budějovice - FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 50. Baluta. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vaňkát. ŽK: ŽK: Čavoš - Hybš, Pešek. Bez diváků.

SFC Opava - MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Franěk - Novák, Váňa. ŽK: Zavadil, Schaffartzik, Žídek - Smrž. Bez diváků.