8. 2. 2019

F:L: Slavia i Sparta vyhrály, Plzeň remizovala v Boleslavi

V úvodním jarním kole FORTUNA:LIGY navýšila vedoucí Slavia náskok na čele tabulky, když porazila 2:0 Teplice zatímco plzeňská Viktoria remizovala v Mladé Boleslavi 1:1. V neděli pak pražské Sparta vyhrála 1:0 díky gólu v nastaveném čase nad Bohemians Praha 1905.

Fotbalisté Sparty vyhráli na úvod jarní části sezony ve 20. ligovém kole nad Bohemians 1905 1:0. Malé pražské derby rozhodl v druhé minutě nastavení kapitán Martin Frýdek z dorážky po penaltě, kterou předtím sám neproměnil. Hosté od 83. minuty hráli bez vyloučeného Vladislava Ljovina.

AC Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 90.+2 Frýdek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Caletka - Franěk (video). ŽK: Plechatý - Vacek, Ljovin, Dostál. ČK: 82. Ljovin. Diváci: 11.625.

Fotbalisté Slavie vyhráli až díky gólům v poslední desetiminutovce ve 20. ligovém kole nad Teplicemi 2:0. Pražané na úvod jara využili remízy druhé Plzně v Mladé Boleslavi a před šlágrem na západě Čech v příštím týdnu zvýšili náskok v čele tabulky před Viktorií na šest bodů.

Červenobílé poslal v 83. minutě do vedení z penalty Tomáš Souček a za minutu přidal pojistku střídající Mick van Buren. Hosté dohrávali bez vyloučeného Michala Jeřábka.

SK Slavia Praha - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 83. Souček z pen., 84. Van Buren. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Paták - Adam (video). ŽK: Bořil - Ljevakovič, Jeřábek. ČK: 82. Jeřábek. Diváci: 10.847.

Fotbalisté Plzně zahájili jarní část prvoligové sezony remízou 1:1 v Mladé Boleslavi. Obhájci titulu z druhého místa tabulky ztrácí tři body na Slavii, ale Pražané ještě od 17 hodin hrají zápas 20. kola s Teplicemi.

Ve 37. minutě otevřel skóre hostující Jean-David Beauguel po přihrávce další zimní posily Joela Kayamby. V 75. minutě vyrovnal z penalty nejlepší střelec soutěže Nikolaj Komličenko, který si připsal 19. gól v sezoně. Viktoria nenavázala na podzim a přerušila vítěznou sérii, která se zastavila na pěti duelech.

FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branky: 75. Komličenko z pen. - 37. Beauguel. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Dobrovolný - Zelinka (video). ŽK: Chaluš - Procházka, Havel, Hubník, Pernica, Chorý. Diváci: 3491.

Fotbalisté Slovácka zvítězili na úvod jarní části sezony ve Zlíně 1:0. Regionální derby v rámci 20. ligového kola rozhodl kuriózní gól, který si ve 47. minutě v souboji s hostujícím útočníkem Jaroslavem Divišem dal domácí brankář Stanislav Dostál.

Trenéru Romanu Pivarníkovi nevyšla premiéra na lavičce Zlína, "Ševci" v součtu s podzimem prohráli v lize počtvrté za sebou. Naopak hosté získali od příchodu kouče Martina Svědíka 12 z 15 možných bodů.

FC Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 47. vlastní Dostál. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Vaňkát. ŽK: Bartošák - Havlík, Navrátil, Franič, Juroška. Diváci: 4051.

Slezské derby mezi fotbalisty Karviné a Opavy skončilo ve 20. kole první ligy remízou 1:1. Hostující nováček na úvod jara vedl od 13. minuty po gólu Václava Jurečky, ale domácí o dvě minuty později srovnali Tomášem Wágnerem a jeho šestým gólem v této sezoně nejvyšší soutěže.

Karviná odpověděla na páteční remízu Dukly a znovu se před ni dostala na nesestupové patnácté místo. Z posledních šesti domácích ligových zápasů však popáté nedokázala vyhrát.

MFK Karviná - SFC Opava 1:1 (1:1)

Branky: 15. Wágner - 13. Jurečka. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Kubr. ŽK: Kouakou (Karviná). Diváci: 3238.

Během vydařených 23 minut v závěru prvního poločasu rozhodli fotbalisté Slovanu Liberec o vítězství v jarní ligové premiéře nad Příbramí. Tým vedený svým někdejším koučem Josefem Csaplárem porazili bez problémů 4:0 a přerušili čtyřzápasovou sérii bez ligové výhry.

V první půli se prosadili Matěj Hybš, Jakub Pešek a Oscar, po změně stran se v české prvoligové premiéře trefil i Libor Kozák. Hosté potvrdili pověst nejhorší obrany soutěže.

FC Slovan Liberec - 1. FK Příbram 4:0 (3:0)

Branky: 20. Hybš, 28. Pešek, 43. Oscar, 62. Kozák. ŽK: Breite, Oscar, Kozák - Mingazov. Rozhodčí: Marek - Antoníček, Vodrážka. Diváci: 3299.

Fotbalisté Ostravy vstoupili do jarní části první ligy remízou 1:1 na hřišti Dukly a klesli na čtvrté místo o bod za Jablonec. Pražané v neúplné tabulce poskočili na předposlední pozici, ale Karviná má k dobru sobotní zápas s Opavou.

Domácí poslal v duelu 20. kola do vedení ve 13. minutě Jakub Podaný, ještě do pauzy srovnala zimní posila Nemanja Kuzmanovič. Baník si vytvořil mnoho dalších šancí, ale gólmana Filipa Radu už nepřekonal, brankáře Dukly také jednou zachránilo břevno.

FK Dukla Praha - FC Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Branky: 13. Podaný - 31. Kuzmanovič. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Hock. ŽK: González - Jánoš. Diváci: 2863.

Fotbalisté Jablonce vydřeli v předehrávce 20. ligového kola vítězství 2:1 v Olomouci a v úvodu jarní části sezony se posunuli na třetí místo tabulky.

Severočechy poslal v rušném závěru v 78. minutě do vedení Vojtěch Kubista, v 87. minutě sice srovnal Vít Beneš, ale hned za další dvě minuty zajistil hostům tři body Martin Doležal. Sigma v lize neporazila Jablonec počtvrté za sebou a zůstala na čtrnácté pozici.

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:2 (0:0)

Branky: 87. Beneš - 78. Kubista, 89. Doležal. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Kožár. ŽK: Zahradníček, Nešpor, Kalvach - Hovorka, Doležal, Považanec, Hübschman. Diváci: 2459.