Ta doma remizovala s Teplicemi 1:1 a trenér Pavel Vrba po utkání připustil, že mužstvo Viktorie zřejmě vedl naposledy. Podle médií v zimě převezme bulharské mistry z Ludogorce Razgrad.

Slavia rozhodla poslední zápas ligového podzimu už v první půli, kdy se za obhájce titulu trefili Milan Škoda, Vladimír Coufal a Lukáš Masopust. V 51. minutě snížil Ubong Ekpai, ale poté se podruhé prosadil Škoda. Jihočeský nováček prohrál poprvé po osmi kolech a v tabulce je osmý.

"Zápas nám celkově sednul, takhle nějak bych si představoval, aby nám to doma sedlo častěji. Jsem strašně rád, že jsme se i po zápase v Dortmundu takhle prezentovali a že jsme podzim zakončili po všech stránkách na úrovni," řekl na tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský, jehož svěřenci se v úterý v Dortmundu rozloučili porážkou 1:2 s Ligou mistrů.

Plzeň proti Teplicím poslal do vedení Luděk Pernica, ještě v prvním poločase ale odpověděl Jan Shejbal. Západočeši mají na druhém místě tabulky už jen tříbodový náskok na třetí Jablonec.

Vrba po utkání prohlásil, že zápas s Teplicemi byl pravděpodobně jeho posledním na lavičce Viktorie. Západočeský klub se k situaci oficiálně vyjádří v příštích 48 hodinách.

"Musím říct, že jsem v Plzni zažil úžasných sedm a půl roku, když to sečtu všechno dohromady. Určitě na Plzeň budu rád vzpomínat, protože je dost pravděpodobné, že už tu v lednu nebudu," řekl Vrba. Západočechy podle médií převezme trenér slovenské reprezentace do 21 let Adrián Gula.

20. kolo FORTUNA:LIGY:

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:1 (1:1)

Branky: 11. Pernica - 24. Shejbal. Rozhodčí: Rejžek - Moláček, Kříž - Berka (video). ŽK: Kopic, Procházka, Chorý - Nazarov, P. Mareš, Řezníček, Shejbal. Diváci: 6118.

SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice 4:1 (3:0)

Branky: 13. a 58. Škoda, 19. Coufal, 28. Masopust - 51. Ekpai. Rozhodčí: Franěk - Vlček, Mojžíš - Marek (video). ŽK: Havelka, Ekpai, Drobný (všichni Č. Budějovice). Diváci: 16.214.

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek - Pechanec (video). ŽK: Jirásek, Fleišman, Stronati - Frýdek, Sáček, Kanga. Diváci: 13.535.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 1:4 (0:3)

Branky: 59. Petrák - 2. Sadílek, 7. Juroška, 16. Havlík z pen., 55. Zajíc. Rozhodčí: Lerch - Vaňkát, Ratajová. ŽK: Kodr, Kočí, Rezek - Reinberk. Diváci: 1268.

FC Slovan Liberec - MFK Karviná 3:0 (0:0)

Branky: 48. Potočný, 70. Mara, 86. Breite. Rozhodčí: Královec - Kotalík, Pečenka. ŽK: Oscar, Chaluš - Jarábek (trenér), Krivák, Vukadinovič, Janečka, Rundič, Želizko. Diváci: 1760.

FC Fastav Zlín - SFC Opava 2:0 (0:0)

Branky: 53. a 62. Fantiš. Rozhodčí: Ginzel - Melichar, Novák. Bez karet. Diváci: 2468.

SK Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)

Branky: 55. Falta - 30. Havel. Rozhodčí: Hocek - Dobrovolný, Flimmel. ŽK: Vepřek, Jemelka, Zima - Podaný, Hůlka. Diváci: 2412.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:3 (1:3)

Branky: 20. Bucha, 71. Mešanovič - 9. a 17. Doležal, 37. Jovovič. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný - Machálek (video). ŽK: Mešanovič, Budínský, Weber (trenér, všichni M. Boleslav). Diváci: 1248.