Sparta v divoké přestřelce zvítězila v Mladé Boleslavi 5:4 a upevnila si druhé místo. Nováček z Brna se po Opavě stal druhým sestupujícím do druhé ligy.

Po výhře Teplic 2:0 nad Českými Budějovicemi se už Zbrojovka nemůže zachránit. Pátá Plzeň v pražském Ďolíčku prohrála s Pardubicemi 0:3 a ani podruhé pod staronovým trenérem Michalem Bílkem nebodovala.

Slávista Jan Kuchta v šesté minutě neproměnil penaltu, takže tabulku střelců dál vede "jen" se 14 góly. Pět minut před přestávkou za domácí přece jen skóroval Tomáš Holeš, ale v 85. minutě srovnal karvinský Lukáš Čmelík. Pražané už před dvěma týdny získali definitivu třetího titulu po sobě.

Ve čtvrtek čeká Slavii finále domácího poháru v Plzni, kde může dosáhnout na double. Slezané, kteří už mají jistou záchranu, v pátém ligovém utkání v Edenu poprvé bodovali a v tabulce jsou dvanáctí.

Sparťané v prvním poločase v Boleslavi dvakrát vedli zásluhou Davida Moberga Karlssona a Tomáše Wiesnera, domácí útočník Michal Škoda však pokaždé srovnal.

Zkraje druhé půle dokonal zvrat Jaromír Zmrhal, ale hostující Dávid Hancko mezi 54. a 70. minutou otočil skóre. Úvodní gól slovenský stoper zaznamenal z penalty. V první minutě nastavení přidal pátý zásah Sparty Matěj Polidar, konečný výsledek stanovil další náhradník Lukáš Budínský.

Letenští v nejvyšší soutěži neprohráli sedmý zápas po sobě a na třetí Jablonec mají tříbodový náskok. Mladoboleslavští vyšli naprázdno po dvou ligových duelech a zůstali třináctí.

Pardubice poslal do vedení ve 44. minutě Brazilec Cadu. Ještě před pauzou byl vyloučený plzeňský Filip Kaša. Východočeský nováček po změně stran přidal v přesilovce dva góly díky Pavlu Černému a střídajícímu Michalu Surzynovi. Viktoria v lize nevyhrála počtvrté za sebou a nevyužila šanci odskočit šestému Liberci, který je bod za ní. Pardubice se vrátily na sedmé místo.

Tepličtí o první ligové výhře po devíti zápasech rozhodli ve druhém poločase, kdy se prosadili Pavel Moulis a Lukáš Mareček. Patnáctí Severočeši si dvě kola před koncem na posledním nesestupovém místě vytvořili pětibodový náskok na Příbram, s níž na dálku bojují o záchranu. České Budějovice ztratily po sérii dvou výher a zůstávají jedenácté.

1. Slavia 32 25 7 0 82:18 82
2. Sparta 32 21 5 6 74:41 68
3. Jablonec 32 20 5 7 57:32 65
4. Slovácko 32 17 6 9 55:33 57
5. Plzeň 32 15 7 10 53:44 52
6. Liberec 32 14 9 9 43:30 51
7. Pardubice 32 14 7 11 40:41 49
8. Ostrava 32 13 9 10 47:33 48