Opavský obránce Jaroslav Svozil dostal červenou kartu už ve 13. minutě po souboji s Júsufem Hilálem. Slavii za 11 minut poslal do vedení Peter Olayinka, ale oslabení Slezané už favoritovi další branky nedovolili a v první minutě nastavení překvapivě srovnali zásluhou kapitána Jana Žídka. Pražané ztratili body teprve podruhé v sezoně. Opava bodovala po pěti porážkách za sebou a v tabulce je čtrnáctá.

Sparta ve 20. minutě otevřela skóre brankou Libora Kozáka, ale ještě do pauzy otočili skóre Martin Hála a Jakub Plšek. Také domácí mezi 52. a 57. minutou předvedli obrat po gólech Adama Hložka a Guélora Kangy. Čtvrt hodiny před koncem však rozhodl o výsledku znovu Plšek a s šesti zásahy vede tabulku střelců. Letenští, kteří v zápase třikrát trefili brankovou konstrukci, v osmi kolech inkasovali 14 gólů, horší obranu mají v lize už jenom Bohemians 1905 a Opava (16).

Jablonečtí rozhodli duel s Ostravou už v úvodních 13 minutách, kdy se trefili Jan Krob a Vladimir Jovovič. V 80. minutě už jenom snížil střídající Milan Baroš. Severočeši částečně napravili minulý debakl 0:4 v Příbrami, doma v nejvyšší soutěži zvítězili pojedenácté za sebou a s Baníkem bodovali v 17 z posledních 18 ligových utkání. Ostrava je v tabulce šestá.

České Budějovice porazily Zlín 2:0. Jihočeský nováček poprvé v sezoně zvítězil doma, bodoval po třech porážkách za sebou a posunul se na 13. místo. Dvanáctý Zlín má po druhé ligové prohře po sobě o bod více. Ve 23. minutě se jako první trefil Patrik Brandner, druhou branku přidal v 84. minutě střídající Michael Rabušic, který skóroval při premiéře za Dynamo.

Teplice doma remizovaly 0:0 s Karvinou a neodpoutaly se z posledního místa tabulky, mají nicméně k dobru odložené utkání s Mladou Boleslaví. Severočeši v lize nezvítězili počtvrté v řadě, naopak Slezané podruhé za sebou neprohráli. Teplický trenér Stanislav Hejkal po utkání dostal červenou kartu za protesty a byl vyloučen jako první kouč v české nejvyšší soutěži.

Už v sobotu Plzeň zvítězila v Příbrami 2:1, stejným výsledkem Bohemians doma porazili Liberec. Slovácko v Uherském Hradišti remizovalo 1:1 s Mladou Boleslaví.

8. kolo FORTUNA:LIGY:

AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 3:3 (1:2)

Branky: 20. Kozák, 52. Hložek, 57. Kanga - 36. a 74. Plšek, 28. Hála. Rozhodčí: Proske - Caletka, Melichar - Marek (video). ŽK: Kanga, Kozák, Tetteh - Houska, Reichl. Diváci: 9407.

SFC Opava - SK Slavia Praha 1:1 (0:1)

Branky: 90.+1 Žídek - 24. Olayinka. Rozhodčí: Berka - Kubr, Vaňkát - Zelinka (video). ŽK: Simerský, Šulc, Zapalač - Souček. ČK: 12. Svozil (Opava). Diváci: 4795.

FK Jablonec - FC Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Branky: 9. Krob, 13. Jovovič - 80. Baroš. Rozhodčí: Dubravský - Horák, Poživil. Bez karet. Diváci: 3017.

SK Dynamo České Budějovice - Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 23. Brandner, 84. Rabušic. Rozhodčí: Hrubeš - Blažek, Hock. ŽK: Čavoš - Džafič. Diváci: 3447.

FK Teplice - MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Novák. ŽK: Trubač, Ljevakovič, J. Mareš, Vondrášek - Ndefe, Rundič, Smrž. ČK: Hejkal (trenér Teplic). Diváci: 3169.

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)

Branky: 34. Alvir - 21. Krmenčík, 81. Kopic. Rozhodčí: Franěk - Dobrovolný, Koval - Lerch (video). ŽK: Zeman, Soldát, Rezek, Šimek - Hořava, Čermák, Kalvach, Řezník, Limberský, Hruška. ČK: 88. Rezek. Diváci: 5862.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Branky: 32. Hofmann - 90.+2. Jiří Klíma. Rozhodčí: Cieslar - Vitner, Dresler. ŽK: Šimko, Šašinka, Navrátil, Zajíc, Svědík - Mešanovič, Matějovský. Diváci: 4 236.

Bohemians Praha 1905 - FC Slovan Liberec 2:1 (0:0)

Branky: 50. a 87. Vodháněl - 69. Oscar. Rozhodčí: Machálek - Moláček, Vodrážka - Královec (video). ŽK: Vodháněl, Bartek - Alibekov, Musa, Mikula. Diváci: 4187.