Opava měla v prvním poločase výraznou převahu i šance a ve 44. minutě ji poslal do vedení Jan Schaffartzik premiérovým ligovým gólem v kariéře.

Po hodině hry vyrovnal Antonín Fantiš, ale hosté remízu neudrželi. Souboj nováčků v 85. minutě rozhodl střídající Nizozemec Endy Opoku Bernadina. Pak byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen hostující Karel Soldát. Příbram uzavře skupinu o záchranu doma proti Dukle.

Zápas v Karviné rozhodl v 31. minutě kapitán Bohemians Josef Jindřišek. Pražané částečně napravili předchozí domácí porážku 1:4 s Příbramí a k definitivě udržení jim stačí v posledním kole získat bod doma proti Opavě. Karviná skončí na patnáctém místě tabulky a čeká ji dvojutkání s druhým týmem druhé ligy Jihlavou.

Dukla - Slovácko 0:0, skupina o záchranu

Již zachráněné Slovácko remizovalo na hřišti sestupující pražské Dukly 0:0, přestože domácí hráli od 23. minuty bez vyloučeného obránce Daniela Součka. Dejvický celek nevyhrál podeváté za sebou, naopak Slovácko natáhlo neporazitelnost na pět utkání a s Duklou v nejvyšší soutěži neprohráli podvanácté za sebou.

Už v pátek Zlín v úvodním finále skupiny o Evropu doma porazil Mladou Boleslav 3:1.

V nedělních duelech skupiny o titul vyhrála Viktorie Plzeň 2:0 na hřišti Liberce, Sparta porazila na Letné Jablonec 2:0 a Slavia remizovala s Baníkem Ostrava 0:0. Bod za remízu stačí pražskému celku k jistotě prvenství v soutěžním ročníku 2018/2019.

4. kolo nadstavby první fotbalové ligy:

Skupina o titul:

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Dobrovolný - Zelinka (video). ŽK: Van Buren (Slavia). Diváci: 11.869.

FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Branky: 7. Hořava, 90. Hrošovský z pen. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Kotalík - Adam (video). ŽK: Musa, Oscar - Pernica, Kopic, Řezník, Hořava, Chorý. Diváci: 4488.

AC Sparta Praha - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 12. Štetina, 57. Zahustel. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Pečenka - Královec (video). ŽK: Kanga (Sparta). ČK: 40. Hovorka (Jablonec). Diváci: 7215.

Nadstavbová část první fotbalové ligy - úvodní utkání finále skupiny o Evropu:

FC Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 3:1 (1:0)

Branky: 41. z pen. a 65. Poznar, 46. Jiráček - 53. Mešanovič. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hock. ŽK: Čanturišvili - Mešanovič, Jugas. Diváci: 3194.

Skupina o záchranu:

FK Dukla Praha - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Adámková - Nádvorník, Pfeifer. ŽK: Havlík, Rezek, Kalabiška (všichni Slovácko). ČK: 23. Souček (Dukla). Diváci: 654.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:1)

Branka: 31. Jindřišek. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Kotík. ŽK: Smrž (Karviná). Diváci: 2470.

SFC Opava - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)

Branky: 44. Schaffartzik, 85. Bernadina - 63. Fantiš. Rozhodčí: Orel - Flimmel, Vlček. ŽK: Zavadil, Smola - Fantiš, Soldát, Matoušek, Květ, Tregler. ČK: 86. Soldát. Diváci: 3498.