Slovácko v Plzni poslal do vedení ve 42. minutě Ondřej Šašinka a pojistku přidal po hodině hry Tomáš Zajíc. Svěřenci Pavla Vrby se tak nedokázali dobře naladit na čtvrteční domácí odvetu třetího předkola Evropské ligy s Antverpami, v níž budou dohánět manko 0:1 a odvracet vyřazení z pohárů.

Západočeši na svém stadionu prohráli poprvé po 24 ligových zápasech a na vedoucí Slavii, která v sobotu porazila Liberec 1:0, ztrácejí tři body. Slovácko porazilo Plzeň v nejvyšší soutěži po 22 duelech a navázalo na triumf 2:0 z úvodního kola na Spartě.

Mešanovič se v dramatickém souboji účastníků třetího předkola Evropské ligy poprvé prosadil v 17. minutě z penalty. Pražané srovnali zásluhou debutujícího slovenského obránce Dávida Hancka, ale Mešanovič do konce úvodní půle vrátil Boleslavi vedení.

Střídající Tetteh čtvrt hodiny před koncem odpověděl, vzápětí Bosňan Mešanovič dovršil hattrick. Třetí vyrovnání zařídil Spartě v 86. minutě Libor Kozák premiérovým ligovým gólem v letenském týmu. Poslední slovo však měl ve třetí minutě nastavení domácí náhradník Lukáš Budínský.

Sparťané nevyhráli ani druhý venkovní zápas v ligovém ročníku a v tabulce nabrali už šestibodové manko na Slavii. Mladá Boleslav zvítězila potřetí v sezoně, navíc má k dobru odložený zápas s Teplicemi.

Jablonec porazil Opavu 2:1 a doma v nejvyšší soutěži zvítězil podeváté za sebou. Vše podstatné se na Střelnici událo až ve druhém poločase. Krátce po vyloučení hostujícího Václava Jurečky otevřel v 56. minutě skóre Jan Sýkora, po vyrovnání Pavla Zavadila vrátil domácímu celku vedení v 71. minutě Jan Matoušek. Severočeši v lize slezského soupeře porazili poprvé po čtyřech utkáních.

V sobotu vedle triumfu Slavie nad Libercem ještě Ostrava přestřílela Bohemians 4:2, Příbram rovněž doma zvítězila nad nováčkem Českými Budějovicemi 2:0. Poslední Karviná zachránila remízu 1:1 v Olomouci a už v pátek Zlín zdolal Teplice 1:0.

5. kolo FORTUNA:LIGY

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 4:3 (2:1)

Branky: 17. z pen., 38. a 75. Mešanovič, 90.+3 Budínský - 29. Hancko, 74. Tetteh, 86. Kozák. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, Vlasjuk - Berka (video). ŽK: Mešanovič - Hašek. Diváci: 5000 (vyprodáno).

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)

Branky: 42. Šašinka, 61. Zajíc. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný - Orel (video). ŽK: Procházka - Reinberk, Navrátil. Diváci: 8790.

FK Jablonec - SFC Opava 2:1 (0:0)

Branky: 56. Sýkora, 71. Matoušek - 63. Zavadil. Rozhodčí: Adámková - Moláček, Vodrážka. ŽK: Jurečka, Svozil (oba Opava). ČK: 52. Jurečka. Diváci: 2843.

SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 39. Masopust. Rozhodčí: Marek - Melichar, Vitner - Adam (video). ŽK: Hušbauer, Coufal - Potočný, Hybš, Kačaraba. Bez diváků.

FC Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 4:2 (2:1)

Branky: 24. a 64. Kuzmanovič, 29. Šindelář, 69. Smola - 17. Hronek, 61. Vacek z pen. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Pečenka. ŽK: Fillo - Valeš, Hronek, Hašek (trenér). Diváci: 8350.

SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 37. Jemelka - 84. Petráň. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Poživil. ŽK: Jemelka, Nešpor - Lingr, Petráň. Diváci: 3776.

1. FK Příbram - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (2:0)

Branky: 9. Alvir, 35. Škoda. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Vlček. ŽK: Polidar - Javorek, Novák, Mršič, Kladrubský, Mustedaganič. Diváci: 3186.

FC Fastav Zlín - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 87. Janetzký. Rozhodčí: Ginzel - Kotík, Batík - Proske (video). ŽK: Nečas, Hlinka - Vondrášek, P. Mareš, Shejbal. Diváci: 3198.