9. 11. 2020

F:L: Sparta poprvé ztratila a do čela ligy pustila Slavii

Fotbalisté Sparty v sedmém kole první ligy, kterým se soutěž rozběhla po koronavirem vynucené přestávce, prohráli 1:3 v Plzni a po první ztrátě v nové sezoně přišli o vedení v tabulce.

Na první Slavii, jež vyhrála 1:0 nad Mladou Boleslaví, ztrácí letenský celek jeden bod. O další dva body zpět jsou Západočeši.

Plzeň nastoupila k prvnímu utkání od začátku října, zatímco Sparta odehrála tři zápasy v Evropské lize, v níž ve čtvrtek porazila 4:1 Celtic. Viktoria ale měla od začátku převahu a po gólech Pavla Buchy, Zdeňka Ondráška a Lukáše Hejdy vyhrála první poločas 3:0.

Po přestávce navíc Bucha neproměnil penaltu a hosté tak alespoň v závěru zkorigovali po střele Ladislava Krejčího mladšího.

Sparta tak po šesti vítězstvích poprvé v nové sezoně ztratila. S Plzní v lize prohrála popáté za sebou a na západě Čech čeká na vítězství od srpna 2011. V čele tabulky letenský celek vystřídala Slavia, která Boleslav porazila díky gólu Petera Olayinky a sérii bez porážky natáhla na 19 zápasů.

V dalším utkání si Karviná poradila 2:1 s Bohemians 1905 a posunula se na sedmé místo tabulky. Po debaklu 0:5 v Evropské lize s Hoffenheimem uspěl i Liberec a zvítězil 2:1 v Teplicích, přestože hrál od 70. minuty v oslabení.

V deseti dohrávali také domácí, kteří mohli po hodině hry srovnat z penalty, ale Jakub Řezníček proti Milanu Knoblochovi neuspěl.

1. Slavia 7 6 1 0 20:2 19
2. Sparta 7 6 0 1 21:9 18
3. Plzeň 7 5 1 1 19:11 16
4. Olomouc 7 4 2 1 11:7 14
5. Liberec 7 4 1 2 12:7 13
6. Pardubice 7 4 1 2 8:6 13
7. Karviná 7 3 3 1 9:8 12
8. Jablonec 7 3 1 3 9:7 10