Fotbalisté Slavie zvítězili v posledním utkání ligového podzimu v Jablonci 2:0 a před zimní pauzou znovu odskočili mistrovské Plzni v čele tabulky na rozdíl čtyř bodů. Skóre šlágru 19. kola a souboje dvou účastníků Evropské ligy otevřel z penalty v 18. minutě Milan Škoda a v 70. minutě přidal pojistku Josef Hušbauer.

Slavia oplatila Jablonci srpnovou domácí prohru 0:2 a Severočechy v lize porazila poprvé po jedenácti zápasech. Jablonec po druhé porážce v nejvyšší soutěži po sobě zůstal čtvrtý se ztrátou 16 bodů na Pražany.

FK Jablonec - SK Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 18. Škoda z pen., 70. Hušbauer. Rozhodčí: Berka - Blažej, Vlček - Královec (video). ŽK: Jovovič - Stoch, Ngadeu, Coufal. Diváci: 3115.

Fotbalisté Plzně zakončili podzimní část první ligy výhrou 2:1 nad Karvinou. V zápase 19. kola se v úvodní půli trefili domácí Jan Kopic a Roman Procházka z přímého kopu, v 68. minutě snížil Adriel D'Avila Ba Loua.

Obhájci titulu na druhém místě tabulky stáhli náskok vedoucí Slavie na jeden bod, ale Pražané mají k dobru pondělní dohrávku v Jablonci. Viktoria porazila Karvinou i v šestém vzájemném utkání v nejvyšší soutěži. Slezané zůstali předposlední o skóre před Duklou.

FC Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:1 (2:0)

Branky: 7. Kopic, 33. Procházka - 68. Ba Loua. Rozhodčí: Pechanec - Melichar, Hock - Franěk (video). ŽK: Hubník (Plzeň). Diváci: 5521.

Fotbalisté Sparty i podruhé v sezoně jen remizovali s Příbramí a to 1:1. Na gól Benjamina Tetteha odpověděli domácí parádním přímým kopem Jana Rezka. Sparta tak ztratila počtvrté za sebou a na vedoucí Slavii může před jarem ztrácet až 17 bodů. Příbram je dvanáctá s náskokem pěti bodů na poslední dvě místa.

1. FK Příbram - AC Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 45.+6 Rezek - 31. Tetteh. Rozhodčí: Jílek - Paták, Caletka. ŽK: Soldát, Voltr, Keita - Frýdek, Costa.

Fotbalisté Slovácka v 19. kole fotbalové ligy porazili v mrazivém počasí Duklu 1:0 gólem Tomáše Zajíce z úvodu utkání a zajistili si klidnější přezimování v tabulce. Naopak Pražané se soupeřem z Uherského Hradiště nebodovali pojedenácté v řadě a přestávku stráví na posledním šestnáctém místě. Slovácko je jedenácté.

1. FC Slovácko - FK Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branka: 13. Zajíc. Rozhodčí: Franěk - Fišer Kožár. ŽK: Navrátil, Šimko, Kalabiška - Bezpalec, Ďurica. Diváci: 3112.

Fotbalisté Bohemians 1905 hráli doma v závěrečném podzimním 19. kole první ligy s Libercem bez branek. Oba týmy potvrdily pozici remízových "králů" soutěže a připsaly si shodně už sedmý nerozhodný výsledek v tomto ročníku.

"Klokani" protáhli své čekání na výhru na osm kol, doma dokonce v lize nezvítězili už podeváté za sebou a přezimují s náskokem jen čtyř bodů na poslední místo. Liberec bodoval po předchozích dvou porážkách a přezimuje na sedmé příčce se ztrátou pěti bodů na šestý Zlín.

Bohemians Praha 1905 - FC Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Pfeifer - Adam (video). ŽK: Martin Hašek ml., Krch - Breite, Koscelník, Oscar. Diváci: 3041.

Fotbalisté Teplic na závěr podzimní části ligové sezony doma porazili Zlín 2:1, zvítězili potřetí za sebou a poskočili na osmé místo. "Ševci" naopak v posledních třech utkáních nebodovali a zůstali v tabulce šestí. Zápas 19. kola gólově otevřel ve 30. minutě Pavel Moulis, ještě před pauzou za hosty odpověděl Pavel Vyhnal. Vítěznou branku vstřelil v 65. minutě Jakub Hora.

FK Teplice - FC Fastav Zlín 2:1 (1:1)

Branky: 30. Moulis, 65. Hora - 39. Vyhnal. Rozhodčí: Nenadál - Černý, Leška. ŽK: Ljevakovič - Gajič, Vyhnal. Diváci: 1543.

Fotbalisté Opavy v závěrečném 19. kole podzimní části první ligy porazili doma Mladou Boleslav 2:1 góly Tomáše Smoly a Nemanji Kuzmanoviče. Za hosty jen snižoval Nikolaj Komličenko, který je s 18 góly nejlepším střelcem soutěže. Slezský nováček tak přezimuje na devátém místě tabulky o bod právě před Boleslaví. Ta z posledních tří zápasů vytěžila jen bod.

SFC Opava - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)

Branka: 4. Smola, 62. Kuzmanovič - 75. Komličenko. Rozhodčí: Orel - Pochylý, Novák. ŽK: Svozil, Simerský, Hrabina, Smola - Hůlka, Komličenko, Mareš, Chaluš. Diváci: 3046.

Úvodní zápas 19. kola FORTUNA:LIGY mezi Ostravou a Olomoucí přinesl bezbrankovou remízu. Baník byl ve dvoustupňovém mrazu aktivnější a měl blíže ke gólu, ale Stronati v největší příležitosti hlavičkoval do spojnice tyče a břevna. Ostrava potřetí za sebou neprohrála a neinkasovala ani gól. Přezimuje s 34 body, což je její suverénně nejlepší prvoligový výsledek v poslední dekádě.

FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Moláček. ŽK: Diop, Fillo, J. Šašinka - Plšek. Diváci: 6251.