V sobotních zápasech hraných od tří hodin si vedly lépe domácí týmy, když Oprava remizovala se Slováckem, Zlín porazil Duklu 2:1 díky gólu z pokutového kopu v nastavení a Mladá Boleslav porazila Příbram 2:0 po dvou rychlých gólech v poslední pětiminutovce zápasu.

Slovácko a Příbram navíc dohrávaly zápasy na hřištích soupeřů v oslabení. V dresu Slovácka viděl červenou kartu mladý Janošek již ve 21. minutě, vyloučení Antwiho v Boleslavi přišlo ve 22. minutě. Červenou kartu viděl po druhé žluté ovšem také hráč Karviné Krivák.

Právě zápas v Karviné znamenal až nečekaně vysoké vítězství pražských Bohemians, kteří vstřelili tři branky již během prvního poločasu a tímto výsledkem nakonec zápas také skončil.

V posledním sobotním utkání hostila na Letné Sparta druhou Viktorii Plzeň. Zápas načal svým premiérovým gólem v lize šestnáctiletý Adam Hložek. Do přestávky se trefil ještě Guélor Kanga, po změně stran přidali ještě góly Michal Sáček a Matěj Pulkrab, jenž se trefil v dlouhém nastavení, které bylo kvůli přerušení utkání po nevhodném chování fanoušků hostujícího týmu.

Sparta se díky vítězství dotáhla na Plzeň na rozdíl osmi bodů a stále může bojovat i o lepší umístění, než je současné třetí místo.

V jediném nedělním utkání hostila Slavia v Edenu ostravský Baník. V úvodním poločase se trefil Milan Škoda, v druhém poločase nejprve zvýšil na rozdíl dvou branek Masopust, další dvě branky vstřelili Frydry a Van Buren v nastaveném čase a Slavia tak vyhrála 4:0. Po sobotní prohře Plzně na Spartě tak Slavia vede ligu opět o šest bodů.

V posledním zápase v rámci 24. kola hostila Sigma Olomouc severočeský Liberec.Domácí tým poslal do vedení Vít Beneš, krátce po přestávce zvýšil na 2:0 pro domácí Martin Nešpor. I přes gól libereckého Libora Kozáka v 86. minutě se domácí tým mohl radovat z výhry 2:1. Sigma tak zaznamenala čtvrtou výhru v řadě a dotáhla se bodově právě na Liberec.

SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 2:1 (1:0)

Branky: 29. Beneš, 55. Nešpor - 86. Kozák. Rozhodčí: Orel - Nádvorník, Machálek - Adam (video). ŽK: Kalvach - Potočný, Hybš. Diváci: 2832.

SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava 4:0 (1:0)

Branky: 18. Škoda, 70. Masopust, 90.+3 Frydrych, 90.+7 Van Buren. Rozhodčí: Nenadál - Pelikán, Dresler - Královec (video). ŽK: Souček, Frydrych - Mešaninov, Diop, Jánoš. Diváci: 14.126.

Sparta - Plzeň (24. kolo FORTUNA:LIGY, 9. 3. 2019)

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)

Branky: 10. Hložek, 29. Kanga z pen., 68. Sáček, 90.+9 Pulkrab. Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Dobrovolný - Marek (video). ŽK: Kanga, Kadlec - Kovařík, Chorý. ČK: 90.+3 Kovařík. Diváci: 16.110.

SFC Opava - 1. FC Slovácko 2:2 (1:0)

Branky: 1. Stáňa, 80. Smola - 63. Sadílek, 65. Diviš. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Flimmel. ŽK: Schaffartzik, Janetzký - Hološko, Kalabiška. ČK: 21. Janošek (Slovácko). Diváci: 3783.

FC Fastav Zlín - FK Dukla Praha 2:1 (1:1)

Branky: 21. vlastní Ostojič, 90.+6 Poznar z pen. - 28. Hadaščok. Rozhodčí: Proske - Kotík, Kříž. ŽK: Jiráček, Džafič - Lukáš Holík, Hadaščok, Bezpalec, Podaný, Raspopovič. Diváci: 3164.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 2:0 (0:0)

Branky: 86. Ladra, 88. Mešanovič. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Kotalík. ŽK: Antwi, Nový, Mingazov, Kingue, Tregler (všichni Příbram). ČK: 22. Antwi. Diváci: 2832.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:3)

Branky: 3. Koubek, 35. Dostál, 45+3. Hůlka. Rozhodčí: Matějček - Blažej, Hock. ŽK: Krivák, Budínský, Čolič - Bartek, Vaníček. ČK: 57. Krivák. Diváci: 2336.

FK Jablonec - FK Teplice 2:1 (0:0)

Branky: 53. Vatajelu, 74. Sobol - 47. Moulis. Rozhodčí: Berka - Hájek, Caletka. ŽK: Holeš - Grigar, Jeřábek, Kučera. Diváci: 1729.